III liga: Trzecie sparingowe zwycięstwo

Zawodnicy trenera Mariusza Kurasa w czwartym tego lata sparingu odnieśli trzecie zwycięstwo. Tym razem Świtowcy pokonali 2:0 zespół z IV ligi wielkopolskiej – Lipno Stęszew.

Od początku meczu zarysowała się wyraźna przewaga piłkarzy z północnego Szczecina, którym jednak tylko raz udało się umieścić piłkę w bramce rywali za sprawą strzału Oleha Synytsi, dla którego było to 3 trafienie podczas letniego okresu przygotowawczego. W drugiej połowie wynik ustalił Dawid Kisły, który również imponuje skutecznością podczas letnich sparingów i który zdobył gola w trzecim kolejnym meczu. Dla podopiecznych „Super Maria” była to ostatnia gra kontrolna podczas obozu w Jarocinie, gdzie będą pracować do poniedziałku.

Kolejny i zarazem ostatni mecz sparingowy przed inauguracją sezonu III ligi Świtowcy zagrają w sobotę 30 lipca, ale wtedy już na obiekcie w Skolwinie podejmą drużynę III-ligowej Warty Gorzów.

ŚWIT SZCZECIN – LIPNO STĘSZEW 2:0 (1:0)

1:0 Oleh Synytsia

2:0 Dawid Kisły

Świt: Szulc (46’ Matłoka) – Żolik (46’ Krawiec), Kuzko (46’ Baranowski), Wojdak (46’ Ostrowski), Kamiński (46’ testowany) – Synystsia (46’ Kisły), Białczyk (46’ Wojtasiak), Ładziak (46’ Paczuk), Pan K (46’ Goździk), Kapelusz (46’ Dziąbek) – Kędziora (46’ Nagórski).