III liga: Zwycięstwo w sparingu z ligowym rywalem

Przebywający na obozie przygotowawczym do nowego sezonu w Jarocinie piłkarze Świtu Szczecin, zmierzyli się wczoraj w meczu sparingowym z miejscowym Jarotą, z którym na co dzień rywalizują o punkty na III-ligowym froncie. Podopieczni trenera Mariusza Kurasa, zwyciężyli 6:2 i odnieśli tym samym drugie zwycięstwo w trzecim letnim meczu kontrolnym.

Od początku zarysowała się przewaga Świtowców, którzy w pierwszej połowie zaaplikowali swoim rywalom dwie bramki za sprawą panów „K”. Wynik meczu otworzył Szymon Kapelusz, a na 2:0 podwyższył zawodnik którego wkrótce zamierzamy Państwu przedstawić… ?
Po zmianie stron, pięknym strzałem z dystansu popisał się kolejny pan „K” – Dawid Kisły i Świtowcy prowadzili różnicą trzech bramek. Jarota chwilę później zdobył pierwszego gola, na którego trafieniem odpowiedział Oleh Synytsia. Gospodarze po raz drugi umieścili piłkę w bramce Świtu, ale także po raz drugi odpowiedział golem nasz snajper z Ukrainy. Wynik spotkania ustalił Patryk Paczuk, który zdobył szóstą tego dnia bramkę dla Dumy Skolwina.
Od początku narzuciliśmy swoje warunki, w czym duża zasługa skrzydłowych, którzy tworzyli zagrożenie i dobrze współpracowali z obrońcami. Założyliśmy sobie, że oddamy w tym meczu dużo więcej strzałów, aniżeli w spotkaniu z Kluczevią i tak też się stało. Mimo wysokiej temperatury (kiedy sędzia rozpoczynał zawody termometr wskazywał 35’C) mecz toczony był w dobrym tempie, a my staraliśmy się cały czas grać w wysokiej obronie, co przyniosło wymierny efekt. Mamy jednak przed sobą jeszcze 5 dni zgrupowania i pracujemy dalej – podsumował mecz z Jarotą drugi trener Świtu Mateusz Silewicz.
W sobotę Skolwinianie zagrają w Jarocinie kolejny sparing, w którym zmierzą się z IV-ligowym zespołem z Wielkopolski, Lipno Stęszew.
JAROTA JAROCIN – ŚWIT SZCZECIN 2:6 (0:2)
0:1 Szymon Kapelusz
0:2 Pan „K” ☺️
0:3 Dawid Kisły
1:3 Marcin Konopka
1:4 Oleh Synytsia
2:4 Jarota testowany
2:5 Oleh Synytsia
2:6 Patryk Paczuk
Świt: Matłoka (46’ Szulc) – Kamiński (70’ Południak), Ostrowski (46’ Wojdak), Baranowski (30’ Kuzko), Żolik (46’ Kisły) – Kapelusz (46’ Synytsia), Białczyk (46’ Wojtasiak), Pan „K” (65’ Tomaszewski), Ładziak, Dziąbek (46’ Krawiec) – Kędziora (46’ Paczuk).