III liga: Świt pokonuje Elanę Toruń

Drużyna z północnego Szczecina pokonała w sobotę na własnym boisku niedawnego II-ligowca z Torunia. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Adam Nagórski.

Pojedynek był toczony w dość dobrym tempie i obie drużyny prowadziły otwartą grę. Efektem tego były sytuacje bramkowe z obu stron, jednak bardziej przekonujący byli Świtowcy. W 27 minucie gry fantastycznym przyjęciem piłki popisał się Shuma Nagamatsu, który jednocześnie zgubił obrońcę rywali i dograł do Adama Nagórskiego, który pewnym strzałem otworzył wynik zawodów. Świt miał jeszcze przed przerwą szanse na podwyższenie, ale w sytuacji sam na sam lepszy od Szymona Kapelusza okazał się młody bramkarz gości.

Po zmianie stron Świt przejął inicjatywę i co chwile nękał defensywę Torunian. Bliski zdobycia gola był wprowadzony Krzysztof Filipowicz, ale bramkarz Elany odbił szczęśliwie piłkę po jego strzale na słupek. Chwile potem ładnie, lecz minimalnie niecelnie uderzał z woleja Paweł Krawiec, a kwadrans przed końcem mocne uderzenie Adriana Bajkiewicza nieznacznie minęło słupek bramki gości. W końcówce piłkarze Elany poderwali się i za wszelką cenę starali się wyrównać stan rywalizacji, jednak Świtowcy nie dali się zaskoczyć i odnieśli 23 zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

Duma Skolwina dwie kolejki przed końcem zajmuje pozycje wicelidera tabeli, a kolejny mecz rozegra już w piątek w Starogardzie Gdańskim z rozpędzonym KP. Natomiast podopieczni Andrzeja Tychowskiego rozgrywki ligowe sezonu 2020/2021 zakończą meczem w Skolwinie z GKSem Przodkowo, który odbędzie się w sobotę 26 czerwca o godzinie 16.00 i na który już teraz Państwa zapraszamy!

ŚWIT – ELANA TORUŃ 1:0 (1:0)

1:0 Adam Nagórski 27’

Świt: Matłoka – Mach, Baranowski, Potoczny, Kisły – Wojtasiak (89’ Wojtasiak), Wojdak, Ładziak (72’ Bajkiewicz), Nagórski (55’ Filipowicz) – Kapelusz (76’ Sareło), Nagamatsu.

Elana: Kuchnicki – Munoz, Pawlicki, Kowalski, Niemiec – Jóźwicki, Wiemczek, Lenkiewicz, Kryszak, Szczyrba – Antkowiak.