III liga: Polonia bierze rewanż

Na zakończenie długiego weekendu Świtowcy zmierzyli się w Środzie Wielkopolskiej z Polonią, a stawką tego spotkania były 3 punkty do ligowej klasyfikacji. Niestety drużyna z północnego Szczecina, która przed tym meczem wciąż jako jedyna mogła powalczyć z prowadzącą Radunią doznała dotkliwej porażki aż 0:5.

Początek meczu nie zapowiadał takiego obrotu sprawy, bo spotkanie rozpoczęło się od naporu Świtowców. Po niespełna 20 minutach w polu karnym gospodarzy padł Szymon Kapelusz lecz gwizdek arbitra milczał. Tymczasem inicjatywę zaczęli przejmować podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego, którzy w niespełna kwadrans zaaplikowali przyjezdnym 4 bramki! Wynik meczu sprytnym strzałem otworzył Krystian Pawlak, który po kilku minutach wykorzystał nieporozumienie Patryka Baranowskiego oraz Marka Szulca i podwyższył na 2:0, zdobywając jednocześnie swoją 16. bramkę w bieżących rozgrywkach. Trzeci gol to zasługa Pawła Mandrysza, a na 4:0 tuż przed przerwą podwyższył Kacper Nowak, który wpadł w pole karne, ograł Dawida Kisłego i posłał piłkę w długi róg bramki Świtu.

W drugiej połowie podopieczni Andrzeja Tychowskiego walczyli o zmianę niekorzystnego wyniku, jednak nie był to ewidentnie ich dzień. Na domiar złego w końcówce meczu dzieła zniszczenia dopełnił Paweł Mandrysz, który dopadł przed polem karnym do odbitej piłki i płaskim strzałem zdobył piątą bramkę dla drużyny ze Środy Wielkopolskiej. Polonia tym samym zrewanżowała się Świtowi za jesienną porażkę przed własną publicznością aż 6:0. W tamtym spotkaniu wszystko wychodziło ekipie z północnego Szczecina, tym razem koncertowo zagrali Poloniści, którym gratulujemy zasłużonego zwycięstwa.

Porażka Świtu i zwycięstwo Raduni w Toruniu sprawiły, że zespół ze Stężycy jest praktycznie pewny awansu do II ligi, ponieważ szanse Dumy Skolwina są już tylko czysto iluzoryczne. Pozostaje jednak walka o wicemistrzostwo, na które apetyt ma właśnie zespół ze Środy Wielkopolskiej.

POLONIA ŚRODA – ŚWIT 5:0 (4:0)

1:0 Krystian Pawlak 31’

2:0 Krystian Pawlak 38’

3:0 Paweł Mandrysz 41’

4:0 Kacper Nowak 43’

5:0 Paweł Mandrysz 90’

Polonia: Janczar – Kozłowski, Wujec, Skrobosiński, Borucki, Nowak (52’ Sobkowiak), Brychlik (65’ Bartkowiak), Buczma (72’ Ceglewski), Chraplak (60’ Szynka), Mandrysz, Pawlak (69’ Biegański).

Świt: Szulc – Prostak, Baranowski, Kisły (68’ Potoczny) – Nagamatsu (46’ Krawiec), Mach, Ładziak (76’ Bajkiewicz), Wojtasiak (76’ Kraśniewicz), Żulpo, Kapelusz – Sareło (46’ Nagórski).