WLJS: Podział punktów z Bałtykiem Koszalin

W zaległym spotkaniu Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych, rozegranym w miniony wtorek na boisku w Skolwinie, nasi zawodnicy podejmowali zespół Bałtyku Koszalin. Mecz był bardzo wyrównany i zacięty. Zakończył się podziałem punktów.

 

Pierwsza część meczu należała zdecydowanie do Świtu. Zawodnicy z północy Szczecina rozpoczęli bardzo odważnie z faworyzowanym rywalem, spychając go do defensywy. W tej najlepsze okazje do zdobycia bramki mieli Radzik, którego strzał z z narożnika pola karnego wybronił bramkarz gości oraz Adrian Południak, który strzelając głową przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po tych sytuacjach do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy z Koszalina, którzy stwarzali zagrożenie pod bramką Gapińskiego, jednakże głównie po stałych fragmentach gry.

Druga połowa rozpoczęła się od odważnych ataków Bałtyku. W 63 minucie przyniosły one im bramkę. Po wyrzucie z autu, zawodnik z Koszalina znalazł się w sytuacji bramkowej, poradził sobie z obrońcą Świtu i z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki. Podziałało to mobilizująco na Świtowców, którzy od tego momentu rozpoczęli zdecydowane ataki na bramkę rywali. Po niespełna 4 minutach dośrodkowanie Radzika z prawej strony boiska zamienił na bramkę wprowadzony po przerwie Paweł Kucharzyk, uderzając z około 11 metrów piłkę głową, nie dając szans bramkarzowi. Świtowcy poczuli wiatr w żagle i do końca meczu starali się zdobyć zwycięską bramkę. Najlepszą okazję, po zamieszaniu w polu karnym, miał Michał Telicki, jednak jego strzał wybronił nogami bramkarz Bałtyku. Do końca zawodów, mimo szans z obu stron, wynik już nie uległ zmianie.

WLJS: Świt – Bałtyk Koszalin 1:1 (0:0)

1:1 Kucharzyk Paweł 67′

Skład: Gapiński – Telicki, Chabrowski, Dylewski, Prostak, Południak, Potoczny, Radzik, Woroniak, Kulesza, Pawełczak.

Na zmiany wchodzili: Sacha, Kołodziejski, Stanulewicz, Kuchar.