III liga: Zdecydowane zwycięstwo Świtu

W jednym z nielicznych meczów sparingowych, które piłkarze Świtu Szczecin rozegrają tej zimy w Szczecinie, drużyna z północy naszego miasta przekonująco pokonała III-ligową Wartę Gorzów 5:0.

Wynik zawodów już w 3 minucie otworzył pozyskany w przerwie między rozgrywkami przez Świt – Robert Obst, który przytomnie zachował się po rzucie rożnym. Świtowcy mimo zmęczenia obciążeniami treningowymi grali dojrzale i kontrolowali przebieg zawodów. W 33 minucie Gracjan Goździk dograł do wychodzącego Patryka Paczuka, a ten czubkiem buta podwyższył na 2:0. Warto dodać, że zawodnik przed meczem odebrał z rąk Przewodniczącej Rady Miasta Renaty Łażewskiej oraz działaczy Świtu gratulacje i upominki z okazji narodzin córeczki Lilly. Przed przerwą Robert Obst wykorzystał swój wzrost i głową wpakował piłkę do bramki Gorzowian po raz trzeci.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i zawodnicy Dumy Skolwina nadal przeważali, czego efektem była czwarta bramka zdobyta przez Filipa Balcewicza po dobitce strzału Adama Ładziaka. Sam #AŁ7 mógł podwyższyć po rzucie karnym, ale bramkarz Dawid Smug wyczuł jego intencje i odbił piłkę na rzut rożny. Dziesięć minut przed końcem Skolwinianie przeprowadzili piękną koronkową akcję, którą wykończył Przemysław Kędziora ustalając wynik zawodów na 5:0 dla Świtu.

Już we wtorek drużyna ze Skolwina zagra kolejny sparing, tym razem na wyjeździe z niemieckim SPVGG Torgelow Ueckermunde, w barwach którego występuje kilku Polaków, w tym bramkarz Cezary Szybka i Mateusz Kosacki, czyli byli zawodnicy klubu ze Stołczyńskiej.
ŚWIT – WARTA GORZÓW 5:0 (3:0)
1:0 Robert Obst 3’
2:0 Patryk Paczuk 33’
3:0 Robert Obst 36’
4:0 Filip Balcewicz 67’
5:0 Przemysław Kędziora 80’
Świt: Słowikowski (45’ Matłoka) – Ciechanowski (60’ Nowak), Balcewicz (60’ Hulisz), Remisz (45’ Kuzko), Siwiński (45’ Kisły), Kasprzak (85’ Nowak) – Święty (45’ Ładziak), Obst (45’ Wojdak), Goździk, Paczuk – Kapelusz (60’ Kędziora).