III liga: Remis w pierwszym sparingu

Zawodnicy Świtu Szczecin rozegrali w sobotę za naszą zachodnią granicą pierwszy mecz kontrolny w tym roku, w którym zmierzyli się z niemieckim TSG Neusterlitz, występującym w Oberlidze Nord (5. poziom rozgrywkowy).
W pierwszej połowie pojedynku piłkarze trenera Piotra Klepczarka uzyskali optyczną przewagę, którą udokumentowali po pół godzinie gry zdobyciem bramki przez Szymona Kapelusza.

TGS Neusterlitz wyrównało po przerwie, po błędzie Świtowców w defensywie po wznowieniu gry z narożnika boiska i trafieniu 18-letniego Maxa Lucasa Schwenn’a.
W meczu w barwach Dumy Skolwina zadebiutowało trzech nowo pozyskanych zawodników, czyli Robert Obst, Maciej Koziara oraz Krzysztof Ropski. Ostatni z nich, mógł nawet wpisać się na listę strzelców, lecz zabrakło nieco szczęścia.
Niedziela będzie dla zawodników Świtu dniem odpoczynku, a od poniedziałku zaczynają kolejny mikrocykl treningowy, który zakończą sobotnią grą kontrolną z III-ligową Wartą Gorzów na boisku przy ulicy Kresowej.
TSG Neusterlitz – Świt 1:1 (0:1)
0:1 Szymon Kapelusz 30’
1:1 Max Lucas Schwenn 72’
Świt: Słowikowski (30’ Matłoka, 60’ Matysiak) – Ciechanowski (46’ Nowak), Balcewicz (46’ Hulisz), Remisz (46’ Kuzko), Siwiński (46’ Obst) – Kasprzak (46’ Kisły) – Ładziak, Wojdak (46’ Koziara), Goździk, Paczuk (46’ Święty) – Kapelusz (46’ Ropski).