Akademia: Trampkarze lepsi od Żaków

W miniony weekend zespół Trampkarzy Starszych Świtu zmierzył się w ramach rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy Starszych z drużyną Żaków Szczecin.

Spotkanie zostało rozegrane na głównej płycie boiska obiektu w Skolwinie i młodzi Świtowcy rozstrzygnęli je na swoją korzyść, zwyciężając 2:1.

W pierwszej połowie przeważali gospodarze, którzy już w 10 minucie objęli prowadzenie po celnym strzale Błażeja Buchowskiego zza linii pola karnego. W dalszej części gry młodzi Skolwinianie nadal atakowali i w zamieszaniu w polu karnym rywali najlepiej odnalazł się Tomasz Kowal, który doskoczył do piłki i strzałem z bliskiej odległości podwyższył na 2:0 dla Świtu.

Po zmianie stron gra już bardziej się wyrównała. Trampkarze Świtu mogli co prawda jeszcze pokusić się o podwyższenie wyniku, lecz po ponad godzinie gry bramkarz Żaków obronił strzał Oskara Prusa w sytuacji sam na sam. Przyjezdni zdobyli natomiast bramkę w doliczonym czasie gry, ale więcej goli tego dnia przy Stołczyńskiej już nie padło i zawodnicy trenera Andrzeja Gawrona zainkasowali 3 punkty po derbowym zwycięstwie.
ŚWIT SZCZECIN- ŻAKI SZCZECIN 2:1(2:0)
1:0 Błażej Buchowski 10’
2:0 Tomasz Kowal 18’
Świt: Chmielewski – Ciesielski, Ostrowski, Kowal, Rajczyk – Fontana, Bartolotta, Bućko, Lal – Buchowski B., Prus.
Grali także: Baran, Buchowski A., Zduńczyk, Mysłek, Ryży, Sychel.