P.Adamczak: „Był to milowy krok w aspekcie szkolenia”

Wraz z początkiem Nowego Roku mamy dla Państwa rozmowę ze sternikiem Świtu – Pawłem Adamczakiem. Poprosiliśmy prezesa o podsumowanie minionych 12 miesięcy oraz o nakreślenie planów Dumy Skolwina na 2022 rok. Zapraszamy do lektury ?⤵️.

? ŚSz: Jak oceni Prezes miniony rok z perspektywy Klubu?
? PA: Miniony rok przyniósł nam olbrzymi skok jakościowy w zakresie promocji oraz samej organizacji klubowych struktur. To był wspólny wysiłek, który zaowocował umocnieniem naszej pozycji przed sponsorami oraz uzyskaniem nieosiągalnych do tej pory liczb w mediach społecznościowych, jak chociażby 240 tyś. odbiorców postów w miesiącu październiku, czy 380 tyś. widzów przed telewizorami podczas meczu Pucharowego z Legią w Skolwinie.
Jestem spokojny i głęboko wierzę, że wkrótce przyjdą kolejne sukcesy.
? ŚSz: Omawiając ten rok nie można przejść obojętnie obok wspomnianego meczu z mistrzem Polski, czy był to duży wysiłek organizacyjny i czy Klub podołałby takim meczom gdyby były rozgrywane częściej ?
? PA: Wszyscy w Klubie, którzy byli zaangażowani podczas meczu z Mistrzem Polski wiedzą, jaki olbrzymi wysiłek włożyliśmy w organizację samego spotkania. Osiągnęliśmy na tym polu sukces. Pozytywnie wypadła promocja Północy Szczecina, Miasta, naszych sponsorów, ale przede wszystkim sami zawodnicy stanęli na wysokości zadania, choć mecz zakończył się naszą minimalną porażką, to cała Polska mówiła o tym, że Świt postawił się Legii. Myślę, że nie mielibyśmy nic przeciwko, aby takie mecze odbywały się częściej.
? ŚSz: Jakie zatem plany Świt ma na najbliższa przyszłość ?
? PA: Krótkoterminowo to realizacja II etapu rozbudowy stadionu w Skolwinie oraz podnoszenie poziomu jakościowego w pierwszej drużynie. Natomiast długoterminowo to rozbudowa Akademii Piłkarskiej przy współudziale szczecińskich szkół, co zaowocuje awansem do Centralnej Ligi Juniorów.
? ŚSz: 6. miejsce to chyba nie jest szczyt marzeń Świtu, czy myślicie jeszcze o szczeblu centralnym?
? PA: Zespół bardzo dobrze odnajduje się w trzecioligowych realiach. To już nasz siódmy sezon na tym poziomie rozgrywkowym. Wierzymy, że wiosną nasza drużyna będzie skutecznie walczyć o awans. Nie będzie to jednak zadanie łatwe – chętnych do promocji jest wielu. Nie wiemy, czy się uda, ale możemy obiecać, że zarówno na boisku, jak i w klubowych gabinetach będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, by ten cel osiągnąć. Wszyscy pragniemy żeby II liga zawitała do północnego Szczecina.
? ŚSz: Ostatnio odżyły dyskusje na temat stadionu, kiedy zostanie wbita pierwsza łopata na budowie?
? PA: Już w styczniu Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie ogłosi przetarg nieograniczony na wykonanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem pozwolenia na budowę, co potrwa do 10 miesięcy. Tak więc realnie, zgodnie z deklaracjami Prezydenta Miasta, stadion zostanie kompleksowo zmodernizowany do końca 2023 roku.
? ŚSz: Dzieci w grupach młodzieżowych to prawdziwy skarb Świtu, a warunki do ich szkolenia ciągle się poprawiaja. Jak można zapisać dziecko do akademii Świtu i ile kosztują zajecia?
? PA: Przypomnę, że 7 lipca 2021 roku oddana została do użytku hala namiotowa z boiskiem ze sztuczną trawą. Do tego zagospodarowane zostały przeszło 2 ha terenu. To był dla nas milowy krok w aspekcie samego szkolenia, zwłaszcza w porze zimowej. Dziś w samej Akademii trenuje łącznie 150 zawodników. Klub posiada klasy sportowe w Szkole Podstawowej nr 11 oraz Liceum XVIII, ale to jeszcze nie wszystko, co zaplanowaliśmy w tym względzie.
Zajęcia są na chwilę obecną bezpłatne, ale to może się wkrótce zmienić. Zapewniam jednak, że to będą symboliczne składki, a ich inicjatorem byli sami rodzice. W każdym razie będziemy konkurencyjni dla pozostałych, a jakościowo postaramy się uzyskać przewagę, zapewniając m.in. zmodernizowaną bazę oraz możliwość promocji zawodników na szczeblu centralnym w Polsce. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego (? 668 419 883) bądź za pośrednictwem wiadomości mailowej (switskolwin@o2.pl).
? ŚSz: Czego życzyć Prezesowi i Klubowi w nowym roku?
? PA: Cieszymy się z dotychczasowych osiągnięć, jesteśmy niezmiernie wdzięczni za olbrzymią pomoc ze strony Kibiców, Miasta Szczecin, Sponsorów i Partnerów. Dziękujemy każdemu, kto dokłada do procesu odbudowy swoją cegiełkę i prosimy o dalsze wspieranie Klubu. Tylko razem możemy osiągnąć sportowy sukces. Przyjaciołom Świtu życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Niech będzie on czasem realizacji postawionych sobie celów oraz pomyślności zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, by dostarczył wielu chwil radości, także po zwycięstwach naszego ukochanego klubu.
? ŚSz: Dziękuje za rozmowę i również życzymy wytrwałości w realizacji założonych celów!