III liga: Derby Szczecina

Trzecia liga przyspiesza i już w środę o godzinie 18.00 na stadionie w północnym Szczecinie występujący w roli gospodarza Świt podejmie drugi zespół szczecińskiej Pogoni.

Obie drużyny dobrze znają się z ligowej rywalizacji, podobnie jak szkoleniowcy obu zespołów, z których każdy pracował zarówno przy Twardowskiego jak i przy Stołczyńskiej. Podopieczni Pawła Ozgi w dwóch pierwszych meczach nowego sezonu zdobyli dotąd jeden punkt po remisie 1:1 w Starogardzie z KP oraz porażce z liderującym Stolemem Gniewino 2:3. Dwie bramki w tych meczach dla Portowców zdobył napastnik Hubert Turski, który wkrótce zostanie prawdopodobnie wypożyczony do I-ligowego Chrobrego Głogów. W drugim zespole Pogoni występują także Bartosz Ława oraz Wojciech Lisowski, którzy mają wspomagać młodszych kolegów swoim doświadczeniem.

Świtowcy w ostatni weekend zwyciężyli 1:0 w Przodkowie z GKSem po golu kapitana Szymona Kapelusza, który również zaliczył sporo występów w rezerwach Portowców. Co ciekawe mecz ten może być także pojedynkiem braci, bo naprzeciw pozyskanego latem przez Świt z Lecha Poznań Jakuba Białczyka zagra prawdopodobnie młodszy o 2 lata Maciej, który zdobył w niedzielę premierową bramkę na III-ligowym froncie i było to trafienie przedniej urody. Jak dotąd gole dla drużyny trenera Andrzeja Tychowskiego zdobywali zawodnicy, którzy reprezentowali Dumę Skolwina także w ubiegłym roku, ale po cichu liczymy, że chociażby Kamil Walków czy Przemek Żukowski, również pokażą w tym spotkaniu próbkę swoich możliwości. Środowa potyczka będzie zapewne również wyjątkowa dla obrońcy Jakuba Kuzko, który spędził przy Twardowskiego ostatnie 11(!) sezonów, a teraz zagra przeciwko swojej byłej drużynie i mocno trzymamy za niego kciuki!

Zawody poprowadzi sędzia Paweł Szuta z miejscowości Sarbka nieopodal Piły, a na liniach asystować mu będą Mikołaj Kalinowski z Kruszewa oraz Artur Mieloch z Chodzieży. Co ciekawe z nieoficjalnych źródeł wiemy, że na spotkanie wybiera się sztab szkoleniowy pierwszego zespołu Pogoni z trenerem Kostą Runjaiciem na czele, co może zwiastować również posiłki z ekstraklasy…

Zapraszamy wszystkich kibiców na derby Szczecina, bilety na to spotkanie są bezpłatne.