III liga: Wygrana z Bałtykiem i hat-trick Adama Ładziaka

Rozpoczęły się rozgrywki drugiej fazy, czyli decydujące o awansie do II ligi, a w inauguracyjnym spotkaniu na Skolwinie, Bałtyk grający przed laty w ekstraklasie, szybko, bo już w 8 minucie uzyskał prowadzenie, zaś później jeszcze długo gdynianie posiadali inicjatywę.

Z upływem czasu coraz częściej do głosu zaczęli jednak dochodzić gospodarze. W przerwie trener Andrzej Tychowski wzmocnił atak gospodarzy, a efekty przyszły już po dwóch minutach, gdy z rzutu karnego wyrównał Adam Ładziak, a siedem minut później strzałem z bliska prowadzenie dał gospodarzom Adam Nagórski. Świt przeważał, a efektem przekraczania przepisów w polu karnym Bałtyku były kolejne dwie jedenastki, które skutecznie wykonał Ładziak, popisując się klasycznym hat-trickiem. Wice-liderujący Świt pewnie zwyciężył i w sobotę zagra w Stężycy z liderującą Radunią.

III liga (grupa mistrzowska): Świt – Bałtyk Gdynia 4:1 (0:1); 0:1 Mateusz Gułajski (8), 1:1 Adam Ładziak (47 karny), 2:1 Adam Nagórski (54), 3:1 Adam Ładziak (66 karny), 4:1 Adam Ładziak (73 karny).