III liga: Patryk Bil na dłużej w Świcie

Czwartek przynosi świetną informację dla wszystkich sympatyków Świtu, a mianowicie, że lider defensywy Dumy Skolwina zdecydował się przedłużyć kontrakt z klubem z północnego Szczecina do końca sezonu 2021/2022!

Rosły obrońca Patryk Bil był w ostatnich miesiącach w kręgu zainteresowań klubów z I czy II ligi. Pozyskaniem zawodnika poważnie zainteresowane były Stal Rzeszów czy Chrobry Głogów. Możemy też zdradzić, że kandydatura Patryka była rozpatrywana również przez trenerów Macieja Stolarczyka z Wisły Kraków oraz Kosty Runjaica z Pogoni Szczecin, a więc chyba nic więcej nie trzeba dodawać… Stoper Świtu spisuje się bardzo dobrze także w bieżącym sezonie, dzięki czemu był już dwukrotnie wybierany do jedenastki kolejki przez dziennikarzy tygodnika „Piłka Nożna”.

Patryk miał możliwość wyboru i gry w wyższej lidze, z różnych względów postanowił jednak pozostać w Świcie, i choć życzymy mu żeby trafił do ekstraklasy, to przyjęliśmy jego decyzję z nieukrywaną radością. Jest jednym z liderów naszego zespołu i na boisku każdym kolejnym meczem potwierdza, że nie bez powodu zapracował na miano jednego z najlepszych obrońców w całej III lidze. Zawodnik jest też bardzo charakterny, a takich piłkarzy cenimy szczególnie i na takich piłkarzach chcemy opierać kadrę zespołu – powiedział prezes Świtu, Paweł Adamczak.

Patrykowi życzymy samych udanych interwencji w defensywie, ale także skuteczności pod bramką rywali oraz aby szerokim łukiem omijały go urazy i kontuzje! A tymczasem przypominamy, że najbliższa okazja do wykazania się dla wychowanka Wichra Przelewice i jego kolegów z defensywy już w najbliższą niedzielę o godzinie 11.00, kiedy to Świtowcy zmierzą się przy Twardowskiego z Pogonią. Zapraszamy!