III liga: Panowie DZIĘKUJEMY za wszystko

Taka już kolej rzeczy, że zatrudnienie nowego sztabu szkoleniowego przy pierwszym zespole Świtu wiąże się również z odejściem dotychczasowych trenerów, czyli Pawła Ozgi i Rafała Jabłonowskiego.

Paweł Ozga objął stery w Świcie latem 2017 roku, kiedy to zastąpił na stanowisku Artura Malińskiego i ku zaskoczeniu wszystkich obserwatorów stworzył w północnym Szczecinie w kilka tygodni czołowy zespół rozgrywek. Mimo tego, że Skolwinianie dysponowali kilkakrotnie mniejszym budżetem aniżeli rywale, to długo przewodzili w ligowej klasyfikacji i do ostatniej kolejki liczyli się w walce o awans do II ligi. Popularny „Ozi” bazował na analogicznej kadrze, którą miał do dyspozycji jego poprzednik, lecz dzięki ciężkiej pracy z zawodnikami wykrzesał z nich ukryte pokłady możliwości, co pozwoliło mimo braku awansu na osiągnięcie historycznego wyniku.

Ten sukces nie byłby możliwy bez wsparcia Rafała Jabłonowskiego, który pracował w Skolwinie blisko 5 lat i który świetnie uzupełniał się z Pawłem, szczególnie w kwestiach treningowych i organizacyjnych. Obaj trenerzy zaliczają się do młodego pokolenia szkoleniowców i są zwolennikami otwartej ofensywnej gry, dzięki której również Świt grał bardzo widowiskowo i przyciągał na trybuny coraz to liczniejsze rzesze kibiców.

Doceniamy pracę trenerów Ozgi i Jabłonowskiego oraz to co zrobili dla Świtu. Jednak wspólnie uznaliśmy, że drużynie w obecnej sytuacji potrzebna była zmiana, która ma być swojego rodzaju bodźcem do powrotu drużyny na właściwe tory. Ze swojej strony pragnę podziękować trenerom Pawłowi i Rafałowi za trud i zaangażowanie włożone w pracę na rzecz Świtu – powiedział prezes Świtu, Paweł Adamczak.

Serdecznie dziękujemy za emocje jakie dostarczała nam wszystkim drużyna przez Was prowadzona i życzymy powodzenia w dalszej pracy trenerskiej!