III liga: Wojciech Polakowski trenerem Świtu

W dniu dzisiejszym rolę pierwszego trenera Świtu Szczecin objął Wojciech Polakowski, który będzie prowadził Świtowców w najbliższych spotkaniach wspólnie z nowym asystentem Jarosławem Chwastkiem. Obaj Panowie zmieniają tym samym duet Paweł Ozga – Rafał Jabłonowski, który przez ostatnie 15 miesięcy wspólnie prowadził piłkarzy z północnego Szczecina i osiągnął z drużyną historyczny rezultat w postaci wicemistrzostwa III ligi.

44-letni Wojeciech Polakowski jak dotąd kojarzony był głównie z plażową odmianą piłki nożnej, gdzie występował w reprezentacji kraju jako zawodnik oraz jako trener. Jednak wcześniej w swojej bogatej karierze zawodniczej na boiskach trawiastych reprezentował m.in. barwy Amici Wronki, w której zaliczył 8 występów w ekstraklasie. Natomiast jako trener prowadził m.in. zespoły Regi Trzebiatów, Kotwicy Kołobrzeg, Gryfa Słupsk oraz Bałtyku Koszalin. Natomiast rok młodszy Jarosław Chwastek jest znany głównie z występów w barwach szczecińskiej Pogoni, gdzie rozegrał 55 spotkań na poziomie ekstraklasy.

Przed nowymi szkoleniowcami już w najbliższą niedzielę nie lada wyzwanie, ponieważ Świt zagra we Wronkach z rezerwami poznańskiego Lecha, gdzie w ostatnich 3 sezonach nie zdołał zdobyć bramki i skąd wywiózł dotąd punkt. Liczymy, że tym razem będzie inaczej i życzymy powodzenia!