Centra rozbita przy Stołczyńskiej

Piłkarze z północnego Szczecina podtrzymali fantastyczną serię gier przed własną publicznością, tym razem gromiąc Centrę Ostrów Wielkopolski 6:1. Było to piąte zwycięstwo w piątym meczu ligowym po zimowej przerwie.

Strzelanie rozpoczęło się w 17 minucie, kiedy to Świtowcy wykonywali rzut wolny z okolic 45 metra od bramki Centry, Maciej Wyganowski zagrał piłkę wprost na głowę Patryka Bila, który zgrał ją do Mateusza Kosackiego, a temu nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do bramki. Zdobyty gol ożywił poczynania gospodarzy, którzy po nieco ponad pół godzinie gry przeprowadzili piękna zespołową akcje – Kamil Walków uruchomił świetnym podaniem na skrzydle Jakuba Hilickiego, a ten po profesorsku obsłużył Adama Nagórskiego, który podwyższył na 2:0 i ustalił rezultat do przerwy.

Po zmianie stron w 49 minucie swój atut w postaci szybkości wykorzystał Adam Nagórski i podwyższył na 3:0. Dziesięć minut później Kamil Walków wyłuskał piłkę bramkarzowi rywali, który kopnął go w nogę i sprokurował rzut karny, który na gola zamienił Kacper Wojdak. Świt przeważał czego dowodem piękna kombinacyjna akcja z 64 minuty spotkania, w której strzał Oskara Szczepanika obronił Szymon Maj. Tymczasem goście niespodziewanie zdobyli gola honorowego, którego autorem był doświadczony Dariusz Reyer. W 69 minucie wejście smoka zaliczył Paweł Krawiec, który został sfaulowany i sędzia wskazał ponownie na wapno, tym razem do piłki podszedł Adam Nagórski, który po chwili cieszył się z hat-tricka i który zebrał za to gromkie oklaski od publiczności. Wynik zawodów ustali Michał Misiak, który wślizgiem na bramkę zamienił podanie Pawła Krawca.

Rezultat spotkania jest znakomity, ale co bardzo ważne także sama gra wyglądała tak jak życzyliby sobie tego wszyscy sympatycy Świtu. Kolejne trzy punkty dopisane do ligowego dorobku sprawiają, że Skolwinianie mają na swoim koncie 51 oczek. Jednak już w najbliższą środę drużynę trenerów Ozgi i Jabłonowskiego czeka trudny wyjazd do Przodkowa, gdzie zagrają z wymagającym GKSem i już na tym pojedynku się koncentrujemy – podsumował spotkanie Paweł Adamczak, prezes Klubu.

ŚWIT SZCZECIN – CENTRA OSTRÓW WLKP. 6 : 1 (2 : 0)

Bramki: 1:0 Mateusz Kosacki 17’, 2:0 Adam Nagórski 32’, 3:0 Adam Nagórski 49’, 4:0 Kacper Wojdak 60’ k, 4:1 Dariusz Reyer 66’ k, 5:1 Adam Nagórski 70’, 6:1 Michał Misiak 76’

Świt: Matłoka – Bil, Odlanicki, Kosacki – Wojdak, Hilicki (62’ Misiak), Wyganowski (55’ Filipowicz),Ortel (57’ Ładziak), Szczepanik – Walków (67’ Krawiec), Nagórski.

Centra: Maj – Sztok, Adamiak (22’ Wieczorek), Reyer, Sikora – Strączkowski, Przezak, Izydorski, Wandzel, Michalski – Kucharski.