PP: Zabójczy kwadrans Świtu

Piłkarze Świtu Szczecin zwyciężyli w Moryniu miejscowe Morzycko aż 0:6 i pewnie przebrnęli przez kolejną fazę rozgrywek Pucharu Polski ZZPN.

Wynik zawodów otworzył w 17 minucie spotkania Maciej Wyganowski, który skorzystał z dobrego podania, przebiegł niemal pół boiska i strzałem obok interweniującego bramkarza rywali posłał piłkę do siatki. Goście przeważali, ale długo nie potrafili podwyższyć prowadzenia. Dopiero tuż przed przerwą, po rzucie rożnym najsprytniejszy w polu karnym Morzycka okazał się Mateusz Kosacki, który strzałem głową zdobył bramkę do szatni.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i podopieczni duetu Ozga-Jabłonowski nadal kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, ale długo byli nieskuteczni. Dopiero ostatni kwadrans wstrząsnął zespołem wicelidera IV ligi, a stało się tak za sprawą zawodników, którzy zimą dołączyli do ekipy z północnego Szczecina. Najpierw Michał Misiak popisał się precyzyjnym strzałem w długi róg, a pięć minut pózniej Adam Nagórski skutecznie wykończył ładną zespołową akcje i zdobył swoje premierowe trafienie w barwach Dumy Skolwina. Piąty gol padł po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego piłkarza z kanadyjskim paszportem. A wynik zawodów ustalił woliński goleador, który ustrzelił tym samym dublet i przypieczętował awans do ćwierćfinału.

Chciałbym pochwalić drużynę za zespołowość oraz czerpanie radości z gry w piłkę. Zawodnicy w dniu dzisiejszym konsekwentnie dążyli do realizacji nakreślonych założeń taktycznych. Bardzo cieszy również przełamanie strzeleckie Adama Nagórskiego, na które zapracował cały zespół i które miejmy nadzieje będzie początkiem pewnej serii. Słowa uznania należą się także Oskarowi Szczepanik, Patrykowi Ortelowi oraz Kacprowi Wojdakowi, których wyróżniała ambicja i boiskowa determinacja. Jest wiele pozytywów po dzisiejszym spotkaniu, ale już w sobotę czeka nas starcie ligowe przy Stołczyńskiej z Centrą i to już na nim się koncentrujemy – podsumował zawody trener Paweł Ozga.

MORZYCKO MORYŃ – ŚWIT SZCZECIN 0 : 6 (0 : 2)

0:1 Maciej Wyganowski 17’
0:2 Mateusz Kosacki 44’
0:3 Michał Misiak 75’
0:4 Adam Nagórski 80’
0:5 Michał Misiak 84’
0:6 Adam Nagórski 87’

Świt: Rechtziegel – Kosacki, Odlanicki, Kołodziejski – Krawiec (46’ Misiak), Szczepanik O., Wojdak (Szczepanik G.), Ortel, Wyganowski (55’ Dziąbek)- Nagórski, Nwaogu (15’ Walków).