Świtowcy powrócili do Szczecina

Drużyna III-ligowego Świtu Szczecin w sobotę 24 lutego zakończyła zgrupowanie nad Bałtykiem i powróciła do Grodu Gryfa. Piłkarze z północnego Szczecina przebywali w Międzyzdrojach blisko tydzień i oprócz zajęć treningowych rozegrali także dwie gry kontrolne.

W pierwszym spotkaniu Skolwinianie pokonali wyraźnie, bo aż 7:2 wicelidera zachodniopomorskiej IV ligi – Morzycko Moryń. Z kolei dwa dni pózniej mimo dobrej gry i optycznej przewagi Świt uległ 1:2 drużynie prowadzonej przez Adama Gołubowskiego. III-ligowy Stilon Gorzów podobnie jak Świt szlifował formę na obozie na wybrzeżu i miał swoją bazę w pobliskim Rewalu. Piłkarze mają już za sobą okres najbardziej intensywnej pracy i dostali kilka dni wolnego od sztabu szkoleniowego. Prawdopodobnie w środę Świtowcy rozegrają jeszcze jeden mecz sparingowy, w którym ich przeciwnikiem będzie drużyna SALOSu Szczecin CLJ.

Jestem zadowolony z przebiegu zgrupowania oraz bardzo dobrych warunków jakie mieliśmy do dyspozycji, dzięki temu mogliśmy realizować plan przygotowań zgodnie z założeniami. Celujemy z formą w inaugurację zmagań ligowych na wiosnę i liczę że do tego czasu chłopaki odzyskają świeżość, której teraz im najbardziej brakuje. Cieszę się, że zawodników ominęły kontuzje, a narzekający na drobne urazy wracają do pełni zdrowia – podsumował zgrupowanie trener Paweł Ozga.

Natomiast już od najbliższej soboty rozpoczną się dla Dumy Skolwina spotkania o stawkę. Na początek pojedynek w regionalnym Pucharze Polski z Zootechnikiem Kołbacz, który z uwagi na wciąż panujące zimowe warunki atmosferyczne i minusowe temperatury odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Witkiewicza w Szczecinie. Już teraz wszystkich Państwa gorąco zachęcamy do obejrzenia tego meczu na żywo z wysokości trybun!