III liga: Adam Nagórski: „Przyświeca nam jeden wspólny cel”

Naszym kolejnym rozmówcą jest napastnik Adam Nagórski, który dołączył do zespołu Świtu zimą. Młodszy z braci Nagórskich był testowany nie tak dawno przez ekstraklasową Pogoni Szczecin, lecz ostatecznie nie zdecydowano się na jego transfer. Sztuka ta udała się działaczom Świtu, którym Adam dał się mocno we znaki jako zawodnik Vinety Wolin.

Świt jest zasadniczo drugim klubem w Twojej przygodzie z piłką, a jak dotąd wszyscy kojarzyli Cię z drużyną z wyspy Wolin. Jak przebiegła aklimatyzacja w nowym miejscu?

Z aklimatyzacją w nowym klubie nie było większego problemu, po mimo że północny Szczecin to dość specyficzne miejsce. Znałem już wcześniej większość zawodników Świtu oraz trenera Pawła Ozgę, dlatego od pierwszego dnia treningów czułem się dobrze i jak wśród swoich.

A jak przyjęli Cię sami zawodnicy w szatni, z którymi rywalizowałeś przez ostatnie sezony i którym swoimi bramkami napsułeś im sporo nerwów?

Mimo, że ostatnimi czasy stawaliśmy naprzeciw siebie na boisku i przyświecały nam inne cele, to z chłopakami w szatni szybko złapałem kontakt i zostałem przyjęty bardzo dobrze. Mam nadzieje, że uda mi się teraz odwdzięczyć skutecznością i udowodnić swoją przydatność do zespołu Pawła Ozgi.

W meczu z Gwardią zdobyłeś premierowe trafienie w barwach Świtu, a trener Ozga i koledzy z zespołu mocno podkreślają na każdym kroku, że bardzo liczą na Twoją skuteczność wiosną. Czego zatem możemy się spodziewać w rundzie rewanżowej?

Myślę, że nam wszystkim przyświeca jeden wspólny cel, do którego będziemy dążyli ze wszystkich sił w rundzie rewanżowej. Wierze, że mamy na tyle silny zespół aby go zrealizować, dlatego też będę starał się dać tej drużynie od siebie jak najwięcej, by na koniec sezonu cieszyć się z upragnionego sukcesu w postaci awansu do II ligi.

Powoli dobiega końca okres wytężonej pracy nad siłą i wytrzymałością, a jak Ty czujesz się po przepracowaniu ostatnich tygodni pod okiem trenerów Ozgi i Jabłonowskiego?

Bez wątpienia zimowy okres przygotowawczy nie należy do najprzyjemniejszych, jednak jest to praca, którą trzeba rzetelnie wykonać jeżeli chce się bić o najwyższe cele. My pracujemy bardzo ciężko, ale tak samo ja, jak i reszta drużyny ma świadomość, że może to tylko i wyłącznie zaprocentować na wiosnę.

A jak oceniasz Klub pod kątem organizacyjnym? Co w Twojej ocenie można byłoby poprawić, aby stworzyć jeszcze lepsze warunki do treningu?

Mamy tak naprawdę wszystko czego potrzeba nam do tego by trenować i podnosić swoje umiejętności. Dla mnie osobiście, jako zawodnika to jest najważniejsze, dzięki temu możemy skupić się wyłącznie na treningu. Z tego co da się usłyszeć w Skolwinie rysuje się również perspektywa budowy nowoczesnego stadionu z prawdziwego zdarzenia, którego ten klub pełniący ważną rolę społeczną tak bardzo potrzebuje. Fajnie, że miasto dostrzega taką potrzebę, bo pomoże to w dalszym rozwoju klubu, a nam jako zawodnikom da możliwość gry w jeszcze lepszych warunkach.

Prezes z dyrektorem długo zabiegali o Twój transfer, a czy Ty jesteś zadowolony z podjętej decyzji?

Pierwsze dni w nowym klubie bez wątpienia napawają optymizmem. Świt to ambitny klub, który aspiruje do walki o najwyższe cele i gry w wyższej klasie rozgrywkowej, co wpływa też na promocje samego Szczecina. W Skolwinie działają ambitni ludzie, a ja lubię wyzwania sportowe, więc wspólnie liczymy na pozytywne efekty tej współpracy.

Czy korzystając z okazji chciałbyś kogoś pozdrowić?

Tak, chciałbym pozdrowić chłopaków z zespołu oraz wszystkich kibiców Świtu Szczecin, którzy życzliwie przyjęli mnie podczas turnieju halowego w niemieckim Schwedt. Liczę, że na wiosnę będą razem z nami!

Dziękuję za rozmowę.