Zabrakło odrobiny koncentracji

W kolejnym meczu kontrolnym podczas przygotowań do rundy rewanżowej, zespół Świtu Szczecin zmierzył się z czołowym zespołem II ligi, Wartą Poznań.

Dla podopiecznych Petera Nemca był to ostatni sprawdzian tuż przed wyjazdem na zgrupowanie do Turcji. II-ligowcy posiadali w tym pojedynku inicjatywę, choć nasi piłkarze momentami nie pozostawali dłużni. Z dobrej strony w naszym zespole pokazali się w stolicy Wielkopolski bramkarz Przemysław Matłoka oraz wprowadzeni w drugiej połowie Krzysztof Filipowicz i Oskar Szczepanik.

Jedynego gola dla Warciarzy zdobył strzałem głową minutę przed końcem regulaminowego czasu gry rosły obrońca Bartosz Kieliba, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Pojedynek z mającą I-ligowe aspiracje Wartą był dla zawodników z Północy Szczecina dobrym sprawdzianem, który pokazał ze jeżeli Ci chcą bić się o najwyższe cele w lidze to muszą ciężko pracować nad poprawą pewnych elementów gry.

Próbowaliśmy budować akcje ofensywne, lecz w naszej grze zgodnie z przewidywaniami było widać zmęczenie, które przejawiało się stosunkowo wolnym tempem gry i brakiem dokładności. Jestem jednak zadowolony z tego w jaki sposób wychodziliśmy spod pressingu rywala. Był to wartościowy sprawdzian, lecz mam do swoich zawodników pretensje o bramkę straconą w ostatniej minucie gry, ponieważ przy właściwej koncentracji powinniśmy tego uniknąć – podsumował pojedynek trener Świtu, Paweł Ozga.

Kolejny sparing Świtowcy rozegrają już w najbliższą środę, czyli w Walentynki w Policach o godzinie 18.00, gdzie zmierzą się z miejscowym Chemikiem. Wszystkich już teraz zapraszamy.

WARTA POZNAŃ – ŚWIT SZCZECIN 1 : 0 (0 : 0)

1:0 – Bartosz Kieliba 89’

Warta: Laskowski T. (46′ Lis) – Fiedosewicz (62′ Sanocki) , Onsorge (46′ Jasiński), Kieliba, Patrzykąt, Kita (46′ Kiełb), Marciniak, Brzostowski, Thiakane (73′ Chopcia), Szynka, Piceluk (66′ Kita)

Świt: Matłoka (60’ Rechtziegel) – Kołodziejski (46’Bil), Odlanicki, Kosacki – Szczepanik G., Gorbowskij (60’ Nwaogu), Wojdak (46’ Szczepanik O.), Wyganowski (46’ Krawiec), Hilicki (46’ Dziąbek) – Nagórski (46’ Filipowicz), Walków (46’ Ładziak)