III liga: Zacięty sparing w Niemczech

Świtowcy rozegrali kolejny mecz kontrolny podczas zimowego okresu przygotowawczego, w którym zmierzyli się w niemieckim Torgelow z tamtejszym zespołem.

Sam pojedynek był zacięty i rozgrywany na dość dużej intensywności, choć sama płyta boiska w Torgelow delikatnie mówiąc nie była idealna. Gospodarze w których szeregach wystąpiło kilku Polaków, a wśród nich m.in. Mateusz Kosacki czy Adrian Skorb skutecznie bronili dostępu do własnej bramki, a w końcówce pierwszej odsłony mieli także dobre okazje do zdobycia gola.
Po zmianie stron pierwszą z bramek zdobył wprowadzony Przemysław Kędziora, który najlepiej odnalazł się w polu karnym SpVgg. Zespół z Torgelow wyrównał po rzucie rożnym i mocnym strzałę głową jednego ze swoich piłkarzy na dziesięć minut przed końcem spotkania. Świtowcy jednak szybko odpowiedzieli po ładnym technicznym uderzeniu Filipa Balcewicza, który przelobował bramkarza rywali i ustalił wynik spotkania na 2:1 dla Świtu.
W kolejnym meczu kontrolnym podopieczni trenera Piotra Klepczarka zmierzą się 6 lutego z kolejnym rywalem zza zachodniej granicy, tym razem z Neubrandenburga. Natomiast w najbliższy weekend po całym tygodniu treningów, drużyna będzie miała wolne od zajęć.
SpVgg Torgelow Ueckermuende – Świt 1:2 (0:0)
0:1 Przemysław Kędziora 65’
1:1 SpVgg TU 80’
1:2 Filip Balcewicz 82’
Świt: Słowikowski (46’ Matłoka) – Siwiński (60’ Obst), Kuzko (46’ Remisz), Kisły (60’ Goździk), Balcewicz (46’ Kasprzak), Obst (46’ Wojdak), Ciechanowski (60’ Balcewicz), Goździk (46’ Ładziak), Paczuk (46’ Hulisz), Święty (60’ Paczuk) – Kapelusz (46’ Kędziora).