III liga: Remis z Bałtykiem Gdynia

Niedzielne spotkanie zamykające 30. serię gier III ligi grupy 2 pomiędzy Świtem Szczecin a Bałtykiem Gdynia zakończyło się bezbramkowym remisem i w konsekwencji podziałem punktów.

W mecz zdecydowanie lepiej weszli Świtowcy, którzy raz po raz atakowali bramkę rywali. Po upływie kwadransa Oleh Synytsia zwiódł rywala balansem ciała i uruchomił Pawła Krawca, który z kolei wyłożył piłkę Szymonowi Kapeluszowi, a ten strzelał mocno jednak na posterunku był bramkarz Bałtyku. W 23 minucie koło słupka po wrzutce z rzutu wolnego Adama Ładziaka uderzał Kacper Wojdak, a w pierwszej połowie dogodną okazje miał jeszcze Paweł Krawiec, ale piłka skoczyła mu tuż przed oddaniem strzału i skiksował. Bałtyk był bliski zdobycia gola po jednym z dośrodkowań i strzale głową, lecz skończyło się tylko na strachu.

Początek drugiej części gry wyglądał podobnie do pierwszej, Świt przeważał i dłużej utrzymywał się przy piłce. W 58 minucie Świt przeprowadził składną akcję po której dwa groźne strzały oddali Oleh Synytsia oraz Dawid Kisły, jednak bramkarz z Gdyni Michał Bartkowiak wykazał się w tych sytuacjach dużym kunsztem i dwukrotnie świetnie interweniował. Z upływem czasu to goście zaczęli co raz to wyraźniej dochodzić do głosu, szczególnie po szybkich kontratakach i w 84 minucie piłka po strzale jednego z zawodników „Kadłubów” otarła się o poprzeczkę i opuściła boisko. Jedni i drudzy do końca walczyli o przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę, ale ostatecznie nikomu się to nie udało. W końcówce spotkania, groźnie wyglądającego urazu kolana nabawił się Japończyk Ryoma Ishizuka, który musiał opuścić boisko. Mamy nadzieję, że nie będzie to jednak nic groźnego.

Walczący o utrzymanie Bałtyk cieszył się z punktu zdobytego na trudnym terenie, natomiast szkoleniowiec gospodarzy narzekał nieco na zbyt długą trawę, która spowolniła poczynania jego piłkarzy. Mecz poprzedziły zmagania Młodych Świtowców na boisku nr 2 oraz zorganizowany przy tej okazji mini festyn. Za tydzień ciekawie zapowiadający się pojedynek z Zawiszą Bydgoszcz również w Skolwinie, na który wybiera się grupa kibiców gości – zapraszamy!

ŚWIT SZCZECIN – BAŁTYK GDYNIA 0:0

Świt: Szulc – Kuzko, Wojdak, Potoczny (60’ Wojtasiak), Kisły – Białczyk, Ładziak, Kapelusz, Krawiec (60’ Emche), Ishizuka (89’ Baranowski) – Synytsia (84’ Michułka).

Bałtyk: Bartkowiak – Kaźimierczak, Garbacik, Lengiewicz, Sikorski – Gułajski, Bożym (68’ Gołuński), Bohm, Brodnicki, Kośnik (68’ Wołowski) – Marczak (90’ Jankowski).

foto: Cichomski – fotografia sportowa i nie tylko