III liga: Oleh Synytsia zawodnikiem Świtu

Piątek zaczynamy od prawdziwej bomby transferowej. Grający ostatnio w I lidze ukraińskiej na pozycji napastnika bądź ofensywnego pomocnika – Oleh Synytsia dołącza do Świtu Szczecin!

Oleh występował ostatnio w drużynie Agrobiznes Volochisk, gdzie w sezonie 2021/2022 rozegrał 20 spotkań. 26-letni Synytsia ma na swoim koncie łącznie 5 spotkań w ukraińskiej ekstraklasie (Premier Liha) oraz 71 spotkań na jej zapleczu (I Liga), w których zdobył 11 bramek i zanotował 5 asyst. Niestety wojna na Ukrainie spowodowała, że rozgrywki w tym kraju zostały zawieszone i w ten sposób wychowanek Metalista Charków trafił do Polski i do Dumy Skolwina.
Witamy Oleha w Północnym Szczecinie i nie ukrywam, że bardzo na niego liczymy. Jest to zawodnik, którego charakteryzują wysokie umiejętności piłkarskie, które miejmy nadzieje już wkrótce przełoży na dobre występy w barwach Świtu. Zrobimy wszystko, aby Oleh czuł się u nas jak w domu, ale życzymy mu jednocześnie oraz jego rodakom na Ukrainie, aby barbarzyńska wojna zakończyła się jak najszybciej – podsumował transfer prezes Świtu, Paweł Adamczak.
Zawodnik będzie mógł już wystąpić w pucharowym starciu z Iną w Goleniowie zaplanowanym na najbliższą środę.