Sparing nr 3: Przetarcie z ligowym rywalem

Przy rzęsiście padającym deszczu w pierwszej połowie i słonecznej aurze w drugiej na boisku w Kołbaskowie, Świt Szczecin pokonał w trzeciej letniej grze kontrolnej Kluczevię Stargard 6:0.

Świt napierał od początku i raz za razem stwarzał okazje strzeleckie pod bramką drużyny ze Stargardu. Pierwszy raz podopieczni Andrzeja Tychowskiego znaleźli drogę do siatki Marka Ufnala po kwadransie gry, kiedy skutecznie po rzucie rożnym główkował Jakub Kuzko. Po 4 minutach było już 2:0, za sprawą Pawła Krawca. Kluczevia w pierwszej odsłonie odpowiedziała zasadniczo strzałem z rzutu wolnego doświadczonego Michała Magnuskiego.

W drugiej połowie trener Andrzej Tychowski wymienił niemal całą jedenastkę i sporo ożywienia wniósł Szymon Kapelusz, który dwukrotnie dogrywał lepiej ustawionym kolegom, ale też sam zdobył dwie bramki. Kluczevia mogła zdobyć bramkę honorową po rzucie rożnym, ale przytomnie interweniował Marek Szulc. Więcej goli mimo okazji strzeleckich już tego dnia nie padło.

Świtowcy kontynuują zatem mini zgrupowanie, które zakończą jutro dwoma jednostkami treningowymi i spotkaniem integracyjnym. Natomiast za 12 dni ruszają rozgrywki ligowe z udziałem Dumy Skolwina.

PS. Podziękowania należą się również dla Pogoń Szczecin za udostępnienie boiska treningowego w Kołbaskowie.

ŚWIT SZCZECIN – KLUCZEVIA STARGARD 6:0 (2:0)

1:0 Jakub Kuzko 15’

2:0 Paweł Krawiec 19’

3:0 testowany 50

4:0 Szymon Kapelusz 51’

5:0 Adrian Bajkiewicz 54’

6:0 Szymon Kapelusz 55’

Świt: Matłoka (46’ Szulc) – Kuzko (46’ Baranowski), Mach (46’ Wojdak), Kisły (60’ Kisły), Potoczny (46’ Żulpo) – testowany, Wojtasiak (46’ Bajkiewicz), Ładziak (46’ Zabavchuk), Nagórski (46’ testowany) – Krawiec (46’ Kapelusz), testowany (46’ testowany).