III liga: Matłoka niczym Stipica

Mimo trwającej przerwy w rozgrywkach z udziałem Świtowców z powodu kwarantanny sporej grupy zawodników Dumy Skolwina, przygotowaliśmy dla Państwa małą, ale mamy nadzieję, że interesującą statystykę. ?

Jak zapewne Państwo doskonale wiedzą Pogoń Szczecin kontynuuje świetną passę meczów bez straty gola i jednocześnie jest drużyną, która straciła dotąd najmniej bramek w całych rozgrywkach, bo tylko 4 bramki w 7 meczach. Olbrzymi wkład w ten świetny bilans ma najlepszy naszym zdaniem bramkarz w PKO Ekstraklasie Dante Stipica. Chorwat jest niepokonany od ponad 4 spotkań, a dokładnie od 3️⃣9️⃣3️⃣ minut❗️Dzięki temu Portowcy mogą poszczycić się rewelacyjną średnią 0,57 gola straconego na mecz.
Nasz zespół choć oczywiście na innym poziomie rozgrywkowym, to może pochwalić się równie imponującą passą. Zespół pod wodzą trenera Andrzeja Tychowskiego już w poprzednich rozgrywkach wyróżniała „stalowa” defensywa i podobnie jest i tym razem. Bramkarz Świtu Przemysław Matłoka podobnie jak Dante Stipica nie wpuścił gola w 4 ostatnich meczach, a ostatnio sięgał po piłkę do siatki we wrześniu, dzięki czemu zachowuje czyste konto już przez 3️⃣6️⃣9️⃣ minut. Świtowcy mogą przez to poszczycić się najlepszą defensywą w lidze, bo w 13 rozegranych dotychczas spotkaniach stracili 10 goli, co daje średnią 0,77 bramki na mecz❗️?
Obu golkeaperom, a w zasadzie zespołom, w których występują życzymy aby passy „na zero z tyłu” trwały jak najdłużej ❗️Natomiast sama statystyka dowodzi, że w Szczecinie wiemy jak bronić… ??