Świt ponownie zwycięski

Nasi piłkarze rozegrali siódmy tegoroczny mecz kontrolny, w którym zmierzyli się z IV-ligową Regą Trzebiatów. Spotkanie odbyło się w Ustroniu Morskim, gdzie drużyna przebywa na zgrupowaniu przygotowawczym przed wznowieniem rozgrywek po przerwie zimowej.

ŚWIT – REGA TRZEBIATÓW 6:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Wojtasiak (28), 2:0 Nagórski (32), 3:0 Wojtasiak (36), 4:0 Brzeziański (37), 5:0 Augusto (72), 6:0 Kopeć (88).

Podopieczni trenera Andrzeja Tychowskiego nie pozostawili złudzeń rywalom i już do przerwy prowadzili różnicą 4 bramek. Dwa gole w tej części gry zdobył pozyskany zimą pomocnik Piotr Wojtasiak, a po jednym dołożyli napastnicy Adam Nagórski oraz Przemysław Brzeziański.

Po zmianie stron sztab Świtu stopniowo zmieniał poszczególnych piłkarzy, jednak nie przeszkodziło to drużynie z północnego Szczecina w zdobyciu kolejnych bramek. Ich autorami zostali młody Daniel Augusto oraz skrzydłowy Łukasz Kopeć, który tuż przed końcem spotkania ustalił wynik meczu na 6:0 dla Świtu.

– Oczywiście jesteśmy zadowoleni z rezultatu, jednak był to tylko sparing w którym wynik odgrywa sprawę drugorzędną – podsumował spotkanie z Regą Artur Maliński, II trener Świtu. – Cieszą natomiast pierwsze bramki Piotra Wojtasiaka. Dalej ciężko pracujemy i korzystamy ze świetnych warunków jakie mamy zapewnione podczas obozu w Ustroniu Morskim. W sobotę o godzinie 14 czeka nas najtrudniejszy z dotychczasowych sprawdzianów, kiedy zagramy w Głogowie z I-ligowym Chrobrym.

A w kolejną sobotę, czyli 29 lutego, Świtowcy zmierzą się w pierwszym meczu o stawkę w ramach rozgrywek Pucharu Polski w Sądowie z miejscowymi Białymi.