PP: Świt proporcjonalny w obu połowach

Okazałym zwycięstwem zakończyło się spotkanie Świtu Szczecin w 4. rundzie regionalnego Pucharu Polski. Skolwinianie pokonali Erhle Dobra Szczecińska 8:0 i pewnie zameldowali się w kolejnej fazie rozgrywek.

Zawodnicy trenera Arkadiusza Kondraciuka mogli pokusić się o niespodziankę na samym początku zawodów i zaskoczyć defensywę Świtu, jednak piłkę ostatecznie wybił z linii bramkowej Patryk Bil. Później już wszystko potoczyło się zgodnie z przewidywaniami. Wynik zawodów strzałem głową otworzył Adam Nagórski. Na 2:0 ładnym technicznym uderzeniem w górny róg bramki Erhle podwyższył Oskar Szczepanik. Trzecia bramka to zasługa Szymona Emche, który po indywidualnej akcji pokonał goalkeaper’a rywali mocnym uderzeniem po ziemi. Wynik do przerwy ustalił Adam Nagórski, który płaskim uderzeniem wykończył ładną zespołową akcje i skompletował dublet.

Chwilę po zmianie stron piątego gola dla błękitno-białych zdobył skrzydłowy Paweł Krawiec. Po nieco ponad godzinie gry wprowadzony Adrian Kołat dograł piłkę do Szymona Emche, który zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu i sprawił sobie tym samym wspaniały prezent w dniu urodzin. Siódme trafienie to zasługa Dawida Zielińskiego, po strzale z okolic 16 metra. Natomiast ostatnie słowo należało dziś do Macieja Wyganowskiego, który po indywidualnej akcji ustalił wynik zawodów na 8:0 dla Świtu.

Zwycięstwo dało Świtowcom promocję do kolejnej rundy rozgrywek pucharowych, w której to w sobotę 2 marca zmierzą się na wyjeździe z lepszym z pary Błękit Pniewo – Vineta Wolin.

Warto podkreślić również, że Świt w dotychczas rozegranych pięciu spotkaniach w nowym roku odniósł pięć zwycięstw, przy imponującym bilansie bramkowym 31-1 (średnia zdobytych bramek ponad 6 na mecz). To jednak głównie spotkania sparingowe i dopiero półmetek przygotowań, a przed podopiecznymi duetu Polakowski-Chwastek coraz to trudniejsze zadania, a wśród nich obóz w Międzyzdrojach oraz sobotni sparing w Policach z liderującym w IV-lidze Chemikiem. Początek tego pojedynku o godzinie 11.00 na boisku przy ulicy Piaskowej, wszystkich kibiców już teraz gorąco zapraszamy!

ŚWIT SZCZECIN – ERHLE DOBRA 8:0(4:0)
1:0 Adam Nagórski 10’
2:0 Oskar Szczepanik 18’
3:0 Szymon Emche 37’
4:0 Adam Nagorski 43’
5:0 Paweł Krawiec 47’
6:0 Szymon Emche 61’
7:0 Dawid Zieliński 82’
8:0 Maciej Wyganowski 90’

Świt: Rechtziegel – Bil, Adamczuk (55’ Nagel), Emche, Wyganowski – Szczepanik G. (46’ Knyrek), Zieliński, Szczepanik O., Peda, Krawiec (55’ Kołat) – Nagórski (75’ Mucha).

żółta kartka: Patryk Adamczuk (Świt).