III liga: Okazałe zwycięstwo Świtu

Piłkarze Świtu Szczecin przygotowujący się do rundy wiosennej, zwyciężyli w kolejnym sparingu. Tym razem podopieczni Wojciecha Polakowskiego pokonali najlepszą drużynę z prawobrzeżnej części Szczecina, czyli Iskierkę i to aż 9:0!

Rozmiar zwycięstwa imponuje, lecz na tym etapie przygotowań wynik nie jest sprawą najważniejszą. Po pierwszych trzech kwadransach Skolwinianie prowadzili 3:0 po dwóch trafieniach snajpera Adama Nagórskiego oraz jednym Grzegorza Szczepanika, który wykorzystał płaskie zagranie Macieja Wyganowskiego. Iskierka również miała swoją okazje do zdobycia gola, lecz piłkarzowi w czerwonym trykocie zabrakło zimnej krwi pod bramką Oskara Rechtzigela.

Po zmianie stron Świtowcy już zupełnie zdominowali spotkanie, prowadząc grę w przeważającej części na połowie rywala, czego efektem było kolejne 6 bramek. Po dublecie ustrzelili Charles Nwaogu oraz młody Dominik Grochowski. Natomiast dwie pozostałe bramki zdobyli Dawid Zieliński – fantastycznym strzałem z rzutu wolnego oraz młody zawodnik zespołu juniorów Klaudiusz Mucha, dla którego było to premierowe trafienie w pierwszej drużynie. Warto nadmienić, że w Świcie zadebiutował również Portugalczyk Antonio Podstawski, który pokazał się z bardzo dobrej strony.

Już w najbliższy wtorek o godzinie 18.00 na boisku przy ulicy Witkiewicza, Świt zmierzy się w ramach rozgrywek Pucharu Polski z drużyną Erhle Dobra Szczecińska. Wszystkich kibiców już teraz gorąco zapraszamy!

ŚWIT SZCZECIN – ISKIERKA SZCZECIN 9:0(3:0)

1:0 Adam Nagórski 10’

2:0 Adam Nagórski 23’

3:0 Grzegorz Szczepanik 33’

4:0 Dominik Grochowski 48’

5:0 Charles Nwaogu 55’

6:0 Charles Nwaogu 79’

7:0 Dawid Zieliński 85’

8:0 Dominik Grochowski 88’

9:0 Klaudiusz Mucha 90’

Świt: Rechtziegel – Bil (46’ Nagel), Mach, Kosacki (46’ Kołat), Wyganowski (46’ Podstawski) – Peda (46’ Knyrek, 80’ Mucha), Wojdak (46’ Emche), Szczepanik G. (46’ Zieliński), Szczepanik O. (46’ Palczewski), Krawiec (46’ Grochowski) – Nagórski (46’ Nwaogu).