Puchar Polski: Zwycięstwo i awans Świtu

Świt Szczecin w meczu 1/4 regionalnego Pucharu Polski ograł IV-ligowego Sokoła Karlino na jego stadionie 0:2 i znalazł się tym samym wśród czterech najlepszych zespołów rozgrywek.

Po pierwszej połowie oba zespoły niespodziewanie nie znalazły sposobu na umieszczenie futbolówki w siatce rywala. Trener Mirosław Skórka ustawił swój zespół w wariancie defensywnym i liczył na powodzenie w kontratakach. Świt przeważał, ale nie stworzył zbyt wielu klarownych sytuacji bramkowych, w czym również duża zasługa dobrze zorganizowanej formacji obronnej gospodarzy.

Na początku drugiej połowy miejscowi mieli dwie bardzo dobre okazje do objęcia prowadzenia, jednak skutecznymi paradami popisał się Oskar Rechtziegel, występujący tego dnia między słupkami bramki Świtu. Ataki gospodarzy podziałały na Świtowców jak „płachta na byka” i po szybkim kontrataku Krzysztof Filipowicz zamienił prostopadłe podanie Kamila Walkowa na bramkę. Drugi gol padł po kapitalnym uderzeniu z woleja Patryka Bila, strzał rosłego obrońcy poprzedziła jednak ładna akcja Patryka Ortela na prawym skrzydle boiska, zakończona miękkim dośrodkowaniem. Do końca spotkania przyjezdni stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych okazji do podwyższenia prowadzenia, lecz Patryk Ortel trafił w słupek, a jego imiennikowi, który zdobył drugiego gola, zabrakło nieco szczęścia.

Generalnie gospodarze zagrali bardzo defensywnie i trudno było przedrzeć się przez postawione przez nich „zasieki”. Po otwarciu wyniku, spotkanie było bardziej dynamiczne, a moi zawodnicy mimo towarzyszących emocji kontrolowali boiskowe wydarzenia. Sokołowi należą się słowa uznania za podjętą walkę, a my od ostatniego gwizdka arbitra pracujemy, aby jak najbardziej optymalnie przygotować się do pojedynku z rezerwami szczecińskiej Pogoni – powiedział Paweł Ozga, szkoleniowiec Świtu.

SOKÓŁ KARLINO – ŚWIT SZCZECIN 0 : 2 (0 : 0)
0:1 – Krzysztof Filipowicz 61’
0:2 – Patryk Bil 69’

Świt: Rechtziegel – Kosacki, Odlanicki, Bil (80’ Nagel) – Misiak (46’ Filipowicz), Szczepanik O., Ładziak, Ortel, Krawiec – Nwaogu (46’ Walków), Nagórski (65’ Szczepanik G.)