III liga: Świetny początek majówki na Kujawach

Piłkarze z północnego Szczecina pokonali w Solcu Kujawskim miejscową Unię 2:0, dzięki czemu dopisali do swojego dorobku punktowego kolejne 3 oczka i zdecydowanie poprawili nastroje swoim sympatykom.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla przyjezdnych, kiedy to w 9 minucie Przemysław Matłoka długim podaniem uruchomił Charlesa Nwaogu, a ten wygrał pojedynek fizyczny z defensorami rywali i wpakował piłkę do siatki. Chwilę pózniej jeden z obrońców Unii zablokował ręką w polu karnym strzał Macieja Wyganowskiego i arbiter wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł niezawodny Michał Kołodziejski i pewnym strzałem zdobył swoją 13 bramkę w bieżących rozgrywkach. Świtowcy przeważali i mogli podwyższyć m.in. po sytuacji sam na sam Macieja Wyganowskiego z bramkarzem Unii, lecz wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

W drugiej odsłonie podopieczni duetu Ozga-Jabłonowski nie forsowali specjalnie tempa, w pełni kontrolując przebieg boiskowych wydarzeń. Miejscowi dążyli ze wszystkich sił do zdobycia bramki kontaktowej, lecz to Skolwinianie byli bliżsi podwyższenia, kiedy Patryk Bil stanął oko w oko z Pawłem Laskowskim, jednak goalkeaper z Solca okazał się sprytniejszy. Najlepszą okazje po stronie Unitów miał Jakub Kotarzewski, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Więcej bramek już nie padło i Świtowcy zabrali ze sobą do Szczecina cenne 3 punkty.

Gratuluję moim zawodnikom charakteru i że zwyciężyli na „boisku”, którego stan znacząco wpłynął na obraz gry. Szybko zdobyte bramki ustawiły spotkanie, skupiliśmy się chyba pierwszy raz w tym sezonie bardziej na zabezpieczeniu własnej bramki, niż na szukaniu kolejnych goli. Cieszy bramka i dobra forma Charlesa Nwaogu. Po kilku tygodniach przerwy wrócił też Sebastian Nagel, który rozegrał dobre zawody. Kilku zawodników mogło dziś odpocząć przed kolejnymi meczami zarówno w lidze jak i pucharze. Chciałbym jeszcze pochwalić naszego bramkarza Przemka Matlokę, który od dłuższego czasu jest bardzo silnym punktem naszej drużyny. Gratuluję wszystkim chłopakom wygranej i już myślimy o niedzielnym rywalu, Kotwicy – podsumował spotkanie Paweł Ozga, trener Świtu.

Tymczasem już w niedzielę 6 maja czekają nas derby Pomorza Zachodniego, kiedy to do północnego Szczecina zawita czołowy zespół rozgrywek, czyli Kotwica Kołobrzeg. Przy okazji tego spotkania Rada Osiedla Skolwin wspólnie z Klubem organizuje festyn rodzinny, w ramach którego przewidziano całą masę atrakcji dla najmłodszych widzów. Wszystkich Państwa już teraz serdecznie zapraszamy na wspólne zakończenie długiego majowego weekendu przy Stołczyńskiej 100.

UNIA SOLEC KUJAWSKI – ŚWIT SZCZECIN 0 : 2 (0 : 2)

0:1 Charles Nwaogu 9’
0:2 Michał Kołodziejski 12’

Świt: Matłoka – Nagel, Kołodziejski, Bil, Wojdak – Ortel, Szczepanik O. (81’ Ładziak), Wyganowski, Krawiec (67’ Kosacki) – Walków (70’ Filipowicz), Nwaogu (64’ Nagórski)

Unia: Laskowski – Karbowiak (88’ Samsel), Szałek, Plakhtyr, Michalski – Kaczkowski, Śmietanko – Kotarzewski (78’ Czachorowski), Moranowski (56’ Nytko), Born (60’ Płóciennik) – Smolarczyk