III liga: Wyjazdowe starcie w Kartuzach

W sobotę o godzinie 14.00 drużyna Świtu rozegra kolejny pojedynek o ligowe punkty, w którym zmierzy się w Kartuzach z zespołem Cartusii.
Zespół z Kaszub prowadzi doświadczony szkoleniowiec Sebastian Letniowski, który objął drużynę latem, a nam znany jest doskonale z pracy w Raduni Stężyca, z którą awansował do 2 ligi wyprzedzając Świtowców w sezonie 2020/2021 na finiszu rozgrywek o 6 punktów. Oprócz trenera latem w zespole ze stolicy Kaszub doszło także do wielu roszad personalnych, w wyniku których do drużyny dołączyli doświadczeni gracze jak Sebastian Deja, Paweł Wojowski czy Piotr Łysiak, ale także będący obecnie najlepszym strzelcem zespołu Dawid Szałecki (5 bramek) czy rosły kolumbijski obrońca Oscar Vidal. Cartusia w miniony weekend ograła w Środzie Wielkopolskiej tamtejszą Polonię 2:0, mimo że już od 7 minuty musiała radzić sobie bez swojego kapitana Sebastiana Deji, który został ukarany czerwoną kartą. Gospodarze sobotniego pojedynku przed meczem ze Świtem zajmują 6. miejsce w ligowej tabeli.

Więcej „III liga: Wyjazdowe starcie w Kartuzach”

Akademia: Pierwsza piłka Żaków

W minioną niedzielę ponownie gospodarzem rozgrywek #PierwszaPiłkaZZPN w roczniku 2015 był zespół Świtu – drużyna trenera Pawła Krawca. Młodzi Świtowcy podejmowali na obiekcie przy Stołczyńskiej Arkonię Szczecin, Salos Szczecin, Fase Szczecin oraz drużynę Pogoni Szczecin Football School. Natomiast oprócz pierwszego zespołu młodej Dumy Skolwina w zmaganiach wziął także udział drugi zespół Świtu prowadzony przez trenera Mirosława Wieczorka.
W grupie konkurencję mamy mocną i zawodnicy obu świtowskich drużyn musieli wznieść się na szczyty zdobytych umiejętności, by być górą na boisku. Świetne akcje i zagrania zespołowe oraz doskonałe podania przeplatały się z dobrą grą indywidualną zawodników. Najważniejsze są oczywiście kolejne nowe doświadczenia i dobra zabawa. ⚽️????
Brawo chłopaki! ????

Akademia: Pewne zwycięstwo w lidze terenowej młodzika

Drużyna Świtu tworzyła wyrównane spotkanie do około 20 minuty meczu, z czasem zarysowała się jednak wyraźna przewaga młodych Skolwinian. Przewaga została udokumentowana szybko zdobytymi 2 bramkami. Młodzi Świtowcy przeważali przez resztę pojedynku i byli z biegiem czasu coraz bardziej skuteczni.
W drużynie widać z każdym dniem co raz to większe zrozumienie oraz fakt, że zmiany przynoszą oczekiwane efekty. Dobrze wygląda gra, ale chłopcy muszą jeszcze szybciej operować piłką.
Gratulacje Świtowcy!! ????
ŚWIT SZCZECIN – ARKONIA SZCZECIN 9:3
Świt: Borowiak – Bułatowicz, Zaśko, Lisowski- Dwojak, Księżuk- Cylwik, Cylwik, Dorofieiev.
Grali również: Prokopiak, Mrugowski, Strojny, Marczak, Bielecki.

Świt II: Rezerwy pokazały klasę. Tanovia poległa w Skolwinie

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniosły nasze rezerwy. Podopieczni trenera Artura Malińskiego pokonali Tanovię Tanowo 6:2, prowadząc do przerwy różnicą już pięciu bramek.
Bramki dla Dumy Skolwina zdobyli: Filip Kosakowski 2, Damian Sikorski 2, Krzysztof Filipowicz i Kacper Woroniak.
Świt II – Tanovia Tanowo 6:2 (5:0)
Świt II: Matysiak – Latański, Kasprzak, Kozłowski – Uszakow, Szczepanik Grzegorz, Sikorski, Lisiński, Kosakowski, Woroniak – Filipowicz
Ponadto grali: Szczepanik Oskar, Chabrowski, Krysiak, Nowak, Mazurkiewicz, Kisieliński
Gratulujemy ????

Akademia: Rozgrywki Pierwszej Piłki Żaków rozpoczęte!

W piękne sobotnie słoneczne przedpołudnie młodzi piłkarze z pięciu szczecińskich drużyn zainaugurowali na stadionie przy Stołczyńskiej ???? nowy sezon rozgrywek #PierwszaPiłkaZZPN.
Oprócz dwóch drużyn gospodarzy z Klubu Sportowego Świt Szczecin – Skolwin pod wodzą trenera Mirosława Wieczorka udział w zmaganiach wzięły także:
???? Arkonia Szczecin
???? FASE Szczeci
???? SALOS Szczecin

Więcej „Akademia: Rozgrywki Pierwszej Piłki Żaków rozpoczęte!”

PP: Świt II rozbił Ehrle

Drugi zespół Świtu w środę wieczorem na boisku przy ulicy Kresowej pokonał w III rundzie rozgrywek Pucharu Polski ZZPN, występującą w klasie okręgowej drużynę Erhle Dobra Szczecińska 4:0.
Podopieczni Artura Malińskiego już do przerwy prowadzili różnicą trzech goli po dublecie niezawodnego Krzysztofa Filipowicza oraz bramce Damiana Sikorskiego. Po zmianie stron wynik rywalizacji po ładnym prostopadłym zagraniu popularnego „Filipka” ustalił Robert Linkiewicz.
W kolejnej rundzie Świtowcy zmierzą się z drugim zespołem GKS Kołbaskowo – Przecław, który wczoraj ograł w Kurzycku Zjednoczonych 4:2. Brawo Panowie! ????