III liga: Świt odwrócił losy meczu

W sobotę Świt mierzył się w Nowych Skalmierzycach z zespołem Pogoni i zwyciężył pierwszy raz na tym terenie 2:1 odwracając losy spotkania w drugiej połowie pojedynku.

Początek meczu był wyrównany, ale w 8 minucie gospodarze po szybkim kontrataku stanęli przed szansą na zdobycie gola, lecz Patryk Palat w sytuacji sam na sam huknął w poprzeczkę. W odpowiedzi strzału z półobrotu próbował Maciej Koziara. W 20 minucie po zamieszaniu w polu karnym Świtu arbiter dopatrzył się przewinienia Gracjana Goździka i podyktował jedenastkę, którą pewnym strzałem na bramkę zamienił rutyniarz Daniel Kaczmarek. W drugą stronę w polu karnym Pogoni padł przetrącony Szymon Kapelusz, lecz gwizdek arbitra milczał. Pod koniec tej części gry groźniej kontuzji doznał też bramkarz miejscowych Adam Wasiluk, który opuścił boisko na noszach przy akompaniamencie oklasków kibiców obu drużyn. Jego zmiennik już w doliczonym czasie gry obronił kąśliwy strzał Damiana Ciechanowskiego i do przerwy o jedną bramkę lepsza była drużyna z Nowych Skalmierzyc.
Po zmianie stron zobaczyliśmy zupełnie inny Świt dążący za wszelką cenę do zdobycia goli. Już na początku tej części gry groźnie z woleja uderzał Szymon Kapelusz, a chwilę później po rykoszecie Maciej Koziara. Losy spotkania odwrócili jednak tego dnia zmiennicy, z których każdy wniósł sporo jakości. Najpierw błąd obrony ze stoickim spokojem wykorzystał Patryk Paczuk silnym strzałem doprowadzając do remisu. Później były jeszcze dwie główki Krzysztofa Ropskiego, lecz obie minimalnie niecelne. A w 83 minucie napastnik Świtu skutecznie powalczył z obrońcami Pogoni i w sytuacji sam na sam z młodym bramkarzem gospodarzy zdobył zwycięską bramkę dla Dumy Skolwina. Warto dodać, że to pierwsze zwycięstwo Świtu w Nowych Skalmierzycach.
Wyniki tej serii gier sprawiły, że Świt do przypieczętowania mistrzostwa i awansu do upragnionej 2 ligi potrzebuje już tylko jednego punktu w w ostatnich pięciu seriach gier. A najbliższa okazja na zdobycie punktów już w najbliższą środę o godzinie 17:30 w spotkaniu ze Stolemem Gniewino… więc nie ma chyba lepszego powodu aby zaprosić wszystkich kibiców na to spotkanie!
POGOŃ NOWE SKALMIERZYCE – ŚWIT 1:2 (1:0)
1:0 Daniel Kaczmarek 20’ k
1:1 Patryk Paczuk 73’
1:2 Krzysztof Ropski 83’
Świt: Słowikowski – Remisz, Obst, Balcewicz (46’ Kasprzak), Nowicki (46’ Ładziak) – Wojdak, Koziara (85’ Siwiński), Goździk, Ciechanowski – Święty (63’ Paczuk), Kapelusz (63’ Ropski).