III liga: 21-a wygrana Świtu

Świt Szczecin wygrał 21 mecz w sezonie, w którym pokonał 3:1 zamykający tabelę KP Starogard i przybliżył się znacząco do zdobycia upragnionego mistrzostwa.

Spotkanie mimo terminu w środku majowego weekendu zgromadziło na trybunach liczne grono kibiców. Pojedynek też świetnie ułożył się dla Skolwinian, bo Ci już w 3 minucie objęli prowadzenie za sprawą skutecznie wykonanej jedenastki przez Kacpra Wojdaka, po wcześniejszym zagraniu ręką jednego z zawodników ze Starogardu. Po szybkim otwarciu wyniku kibice ostrzyli sobie zęby na pokaźne zwycięstwo nad outsiderem, lecz nic z tych rzeczy, bo ambitnie grający młody zespół z Kociewia pokazał charakter, grając jak równy z równym z liderem. Najpierw KP postraszyło groźnym uderzeniem z rzutu wolnego, a w dalszej części meczu doprowadziło do wyrównania po golu z rzutu karnego autorstwa Karola Zielińskiego, podyktowanym za faul. Warto nadmienić, że była to pierwsza bramka stracona przez Świt w Skolwinie od 1 października 2023 roku!
Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataków i już w 48 minucie kąśliwie uderzał z dystansu Gracjan Goździk, lecz bramkarz odbił piłkę na rzut rożny. Chwilę później precyzyjne dośrodkowanie z narożnika boiska na bramkę zamienił Szymon Nowicki, który uzyskał tym samym swoje premierowe trafienie w barwach Świtu. Duma Skolwina dążyła do zdobycia kolejnych bramek, a prym wiódł w tym wprowadzony Patryk Paczuk, który najpierw uderzał efektywnie szczupakiem, a następnie minął bramkarza rywali i oddał strzał, ale w obu przypadkach przed utratą gola KP uchroniła ofiarna interwencja obrońców. W końcu w 77 minucie Patryk Paczuk wymanewrował ponownie obronę rywali i dograł piłkę do nadbiegającego Łukasza Świętego, który mocnym uderzeniem ustalił wynik sobotniej rywalizacji.
Świt zapracował na to zwycięstwo i dzięki niemu na sześć kolejek przed końcem sezonu ma 12 punktów przewagi nad drugą w tabeli Elaną Toruń. Najbliższy mecz z udziałem Świtowców to unikatowy pojedynek w Pucharze Polski ZZPN, w którym pierwszy zespół Świtu zmierzy się z liderującymi w A-Klasie rezerwami i który odbędzie się już w środę o godzinie 16.00 w Skolwinie.
ŚWIT – KP STAROGARD GD. 3:1 (1:1)
1:0 Kacper Wojdak 3’k
1:1 Karol Zieliński 37’k
2:1 Szymon Nowicki 49’
3:1 Łukasz Święty 77’
Świt: Słowikowski – Remisz, Siwiński (46’ Hulisz), Balcewicz, Nowicki – Wojdak, Koziara (63’ Ładziak), Goździk, Ciechanowski – Święty, Ropski (63’ Paczuk).
???? Maciej Zaśko / Skolwin.info