III liga: Zasłużone i ważne zwycięstwo Świtu

Świt przeważał od początku meczu i mógł to udokumentować golem po rajdzie Szymona Kapelusza już w 10 minucie, lecz piłka po jego strzale nieznacznie minęła słupek bramki rywali. W 18 minucie z woleja, ale nad poprzeczką uderzał Kacper Wojdak, a chwilę po nim to samo uczynił Gracjan Goździk. W 36 minucie odważnie w pole karne rywali wszedł debiutujący tego dnia w pierwszym składzie Świtu Szymon Nowicki, ale bramkarz Cartusii pewnie chwycił piłkę po jego uderzeniu. Dwie minuty później golkipera rywali próbował zaskoczyć strzałem z rzutu wolnego Łukasz Święty, lecz uderzył zbyt blisko osi boiska. Dogodną szansę na zdobycie bramki tuż przed przerwą miał jeszcze Szymon Kapelusz, ale ponownie posłał piłkę obok słupka.

Po zmianie stron zawodnicy z północnego Szczecina nadal przeważali i w końcu w 65 minucie spotkania potwierdzili to zdobyciem bramki. Futbolówkę na linii szesnastki przyjął Szymon Kapelusz i po rykoszecie huknął nie do obrony umieszczając piłkę w okienku bramki rywali. Kibice dobrze nie nacieszyli się prowadzeniem, a było już 2:0 po świetnym dograniu Damiana Ciechanowskiego i jeszcze lepszym woleju Gracjana Goździka, który nie dał szans młodemu bramkarzowi z Kartuz. Świt przeważał i konstruował kolejne akcje, lecz brakowało skutecznego wykończenia. Dodatkowo na kwadrans przed końcem z boiska wyleciał doświadczony Paweł Wojowski, który po faulu obejrzał drugi żółty kartonik i w konsekwencji czerwony. Ostatecznie wynik zawodów już nie uległ zmianie i Skolwinianie po końcowym gwizdku mogli odtańczyć swój taniec radości.
Słowa uznania należą się też wszystkim kibicom, którzy tego dnia mimo chłodu stawili się na trybunach przy Stołczyńskiej ???? i dzielnie wspierali podopiecznych Piotra Klepczarka. Bardzo liczymy, że w najbliższy piątek przy Twardowskiego w Szczecinie także będziecie z nami, bo kto wie czy nie będą to najważniejsze derby Szczecina w 72-letniej historii Świtu…????????‍♂️
ŚWIT – CARTUSIA KARTUZY 2:0 (0:0)
1:0 Szymon Kapelusz 65’
2:0 Gracjan Goździk 68’
Świt: Słowikowski – Remisz, Obst, Balcewicz, Nowicki – Wojdak (87’ Siwiński), Ciechanowski (76’ Kasprzak), Koziara, Goździk – Święty, Kapelusz (80’ Ropski).