GALA na podsumowanie roku

Piłkarska Gala Świtowskiej „Rodziny” kolejny raz zawitała do Hotelu Dobosz w Policach. Doroczne święto zawodników, sponsorów oraz sympatyków klubu odbyło się jak zwykle we wspaniałej atmosferze.
Uroczystość poprowadził Damian Rybowski, a wspomagali go Honorowa Prezes Dumy Skolwina Renata Łażewska, Natalia Księżuk oraz znany szczeciński dziennikarz i miłośnik sportu Adam Wosik.

Na pięknie przygotowanej sali oprócz wspomnianych już głównych adresatów imprezy, czyli piłkarzy szczecińskiego „Świtu” zasiedli licznie zgromadzeni sympatycy klubu.
Swoją obecnością działania zarządu wspierali dodatkowo były zawodnik Mirosław Żylik, a także sponsorzy wspierający na co dzień nasze działania, w tym Sławomir Zawada (Marine Energy) oraz Grzegorz Dobosz (Hotel Dobosz ***).
Jak przystało na Galę wręczono nagrody w kategorii „Przyjaciel Dumy Skolwina” (laureaci to Bożena Kowalewska – była Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji w Szczecinie, Michał Przepiera – zastępca Prezydenta Miasta Szczecin i Mirosław Żylik – b. Dyrektor LO 18, dziś Radny Rady Miasta), „Najlepszy zawodnik” (Rafał Remisz) i „Najładniejsza bramka” (Adam Ładziak).
Piłkarska gala była także miejscem podsumowań wielu sukcesów i działań jakie wydarzyły się w historii klubu od 1952 roku. Niestety zabrakło na Gali najstarszego żyjącego dziś założyciela Świtu i Pioniera Szczecina Pana Tadeusza Górala, prywatnie ojca Przewodniczącej Rady Miasta Renaty Łażewskiej, którego z uczestnictwa wyeliminowało przeziębienie.
W wielu przemowach, których mogli posłuchać uczestnicy imprezy pojawiały się niezmiennie uznanie za widoczny gołym okiem rozwój klubu, właściwy kierunek sportowy w Akademii Piłkarskiej oraz gotowość wsparcia tych działań zarówno przez Miasto Szczecin, jak i sponsorów.
Sponsorami Gali Piłkarskiej 2023 byli Marine Energy i Hotel Dobosz *** oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie i Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA.