Akademia: Zasłużona wygrana juniorów z Żakami

Po dobrym spotkaniu nasz zespół ograł 4:0 Żaki Szczecin, w pełni rewanżując się rywalowi za porażkę sprzed kilku tygodni. Świt od pierwszej minuty zdecydowanie zaatakował gości i przejął kontrolę nad spotkaniem trafiając aż czterokrotnie do bramki Żaków.

Byliśmy dobrze zmotywowani oraz skuteczni, szczególnie do przerwy. Losy spotkania praktycznie rozstrzygnęliśmy już w pierwszej części gry. Cieszę się, że potrafiliśmy przez całe zawody utrzymać koncentrację, co przełożyło się na zainkasowanie kompletu punktów z groźnym przeciwnikiem. Ważnym momentem meczu była 82 minuta, kiedy to powrócił do gry na szczeblu wojewódzkim po rocznej przerwie spowodowanej zerwaniem wiązadeł Michał Jankowski. Nasz czołowy zawodnik pokazał, że w pełni powrócił do zdrowia i na wiosnę będzie bardzo ważnym punktem naszego zespołu, co bez wątpienia podniesie jakość piłkarską naszej drużyny – podsumował zadowolony z meczu trenerTomasz Brzozowski.
SWIT – ŻAKI SZCZECIN 4:0 (3:0)
1:0 Dziuniak (as. Kosiński) 2’
2:0 Kosiński (as. Roguski) 21’
3:0 Broda (as. Jędrzejczak) 29’
4:0 Kosiński 54’
Świt: Jędrych (60′ Czarnecki) – Karwecki, Siedlecki (60′ Bielawski), Porzuczek (70′ Mateusiak), Jędrzejczak (70′ Buława), Broda (82′ Jankowski), Roszkowski, Czubak (70′ Mikuśkiewicz), Roguski, Dziuniak, Kosiński (60′ Gołuchowski).