III liga: Świt z kolejnym zwycięstwem

Zespół Dumy Skolwina mecz w ramach 11. kolejki spotkań rozegrał już w piątek w Starogardzie Gdańskim, gdzie pokonał drużynę tamtejszego Klubu Piłkarskiego 1:0.


Mecz zaczął się bardzo dobrze dla zawodników ze Szczecina, kiedy to szarżującego Szymona Kapelusza powalił we własnym polu karnym jeden z obrońców KP. Arbiter podyktował w tej sytuacji rzut karny, a do piłki podszedł Adam Ładziak, który zmylił bramkarza rywali i otworzył wynik zawodów. W 22 minucie groźnie główkował aktywny tego dnia Rafał Remisz, a po upływie kolejnych 5 minut kąśliwy strzał Łukasza Świętego z trudem obronił bramkarz rywali. W 34 minucie pędzącego na bramkę miejscowych Szymona Kapelusza sfaulował przed szesnastką Norbert Parulski, za co obejrzał drugi tego dnia żółty kartonik i wyleciał z boiska. Przed przerwą Łukasz Święty jeszcze raz próbował zaskoczyć bramkarza KP, lecz ten był na posterunku, a przy dobitce Jędrzeja Kujawy piłkę z linii wybił jeden z obrońców gospodarzy.
Po przerwie podopieczni Piotra Klepczarka przeważali, ale nie mogli potwierdzić tego zdobyciem bramki, by zyskać komfort gry. W 51 minucie po miękkiej wrzutce z boku pola karnego od Jędrzeja Kujawy, przed wyborną okazją do podwyższenia stanął Szymon Kapelusz, który jednak spudłował. Natomiast na niespełna 20 minut przed końcem Gracjan Goździk obsłużył precyzyjnym podaniem Łukasza Świętego, lecz ten źle usztywnił stopę przy oddaniu strzału i nieznacznie chybił. W końcówce mimo osłabienia gospodarze próbowali pójść na całość i zagrozili bramce Świtu po stałych fragmentach gry i dośrodkowaniach z bocznych sektorów lecz bez efektu, a Skolwinianie umiejętnie kontrolowali zawody już do ostatniego gwizdka sędziego Szymona Rutkowskiego.
Dzięki temu Świt zanotował 9 zwycięstwo w bieżącym sezonie i pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w stawce, a także zajmuje pozycję lidera rozgrywek. Kolejny mecz zawodnicy z północnego Szczecina zagrają w sobotę 14 października w Skolwinie z zajmującą miejsce w czołówce Pogonią Nowe Skalmierzyce i bardzo liczą na Waszą obecność na trybunach, abyśmy wspólnie mogli powalczyć o przedłużenie zwycięskiej serii!
KP STAROGARD GD. – ŚWIT 0:1 (0:1)
0:1 Adam Ładziak 6’k
Świt: Słowikowski – Remisz, Siwiński, Balcewicz, Kujawa (65’ Białczyk) – Nowak (46’ Kisły), Goździk, Ładziak (82’ Kędziora), Ciechanowski – Święty (75’ Paczuk), Kapelusz.

#DumaSkolwina #KPSSWI #3Liga