III liga: Prestiżowe zwycięstwo w derbach

W 10. serii gier 3 ligi zespół Świtu zmierzył się w derbach Grodu Gryfa z rezerwami szczecińskiej Pogoni i po bardzo ciekawym i pełnym zwrotów spotkaniu rozstrzygnął je na swoją stronę wygrywając 3:1.

Świtowcy zaczęli bardzo dobrze i po miękkiej wrzutce w pole karne Adama Ładziaka i główce Jędrzeja Kujawy objęli prowadzenie. Świt grał z polotem i nie jest nieuzasadnionym optymizmem, żeby napisać że po kwadransie mógł prowadzić 3:0 i zamknąć spotkanie po dwóch świetnych sytuacjach Szymona Kapelusza. Tymczasem z biegiem czasu to podopieczni Pawła Crettiego przejęli inicjatywę i zagrażali bramce gospodarzy. Po nieco ponad pół godzinie gry ładną akcję Portowców skutecznie wykończył Yadegar Rostami, który jest zawodnikiem kadry pierwszego zespołu i który popisał się przy tym nie lada kunsztem ogrywając defensywę Świtu. Tuż przed przerwą Świtowcy mogli ponownie wyjsć na prowadzenie, ale najpierw świetną interwencją po strzale Łukasza Świętego z rzutu wolnego popisał się Alex Holewiński, by po chwili po rzucie rożnym popisać się jeszcze lepszą obroną w polu bramkowym po strzale Kacpra Wojdaka.
Licznie zgromadzeni tego dnia kibice podkreślali, że taki Świt jak w drugiej połowie chcieliby oglądać zawsze. Nieustępliwie grający Skolwinianie mozolnie pracowali na to, aby zgarnąć trzy punkty, lecz w bramce rywali świetnie spisywał się kadrowicz reprezentacji U-18. W 63 minucie kąśliwie z rzutu wolnego uderzał na długi słupek Łukasz Święty, a dobitka Kacpra Nowaka wylądowała na poprzeczce. Lecz w końcu na niespełna kwadrans przed końcem jeden z defensorów Pogoni, we własnym polu karnym sfaulował szarżującego Patryka Paczuk i arbiter Marcin Boratyński wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Łukasz Święty i strzałem po rękach bramkarz Portowców zdobył swojego piątego gola w obecnych rozgrywkach. W kocówce meczu Gracjan Goździk dograł jeszcze z rzutu wolnego z bocznego sektora boiska wprost na głowę Dominika Siwińskiego, a ten strzałem w kierunku dłuższego słupka ustalił wynik zawodów na 3:1 dla Świtu, który na zwycięstwo w meczu derbowym czekał przeszło 2 lata.
Wygrana bardzo cieszy, bo dzięki niej podopieczni trenera Piotra Klepczarka zachowali status jedynego niepokonanego zespołu w stawce, a dodatkowo pozycję lidera rozgrywek. A już w piątek kolejne starcie o ligowe punkty, tym razem wyjazdowe w Starogardzie Gdańskim z tamtejszym Klubem Piłkarskim.
ŚWIT – POGOŃ II SZCZECIN
1:0 Jędrzej Kujawa 5’
1:1 Yadegar Rostami 31’
2:1 Łukasz Święty 76’ k
3:1 Dominik Siwiński 86’
Świt: Słowikowski – Remisz, Siwiński, Balcewicz, Wojdak – Ciechanowski, Kujawa (86’ Goździk), Ładziak (60’ Paczuk), Nowak (70’ Kisły) – Święty (86’ Białczyk), Kapelusz (60’ Kędziora).
Pogoń: Holewiński – Góral, Hyl, Urbaniak, Frelich – Wawrzynowicz, Gołębiewski (83’ Szeibe), Rostami (65’ Doustali), Korczakowski (83’ Starzycki) – Kroczek (46’ Bąk) – Frączczak (65’ Jakubczyk).