Akademia: Mariusz Pikuła Dyrektorem Akademii

Od 1 lipca w strukturach Zarządu Klubu Sportowego Świt została powołana nowa funkcja. Dotychczasowego koordynatora ds. szkolenia zastąpi Dyrektor Akademii Piłkarskiej. Nie zmieni się oczywiście osoba. Nadal będzie to Mariusz Pikuła, który będzie zajmował się teraz przede wszystkim zarządzaniem i nadzorem nad Akademią. Powołanie nowej funkcji ma związek z dynamicznie rozrastająca się liczebnie AP Świtu, co jest zasługą w olbrzymiej mierze właśnie Mariusza Pikuły.

Bezpośrednio pod Dyrektora Akademii podlegać będzie Szef Skautingu, którym również od 1 lipca został Robert Kaczorowski, łączący nowe zadania z prowadzeniem dodatkowo drużyny w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych.
Akademia Świtu to dziś prawie 250 zawodników i 9 klas sportowych, a te liczby ciągle rosną, z czego się bardzo cieszymy. Mamy swój plan sportowy i go sumiennie realizujemy. Miasto widzi w nas stabilnego partnera i zamierzamy dalej rozwijać markę Świtu w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim – podsumował zmiany Mariusz Pikuła.