III liga: Dziękujemy Panowie!

Koniec sezonu to także zakończenie pewnego etapu i pożegnanie z niektórymi zawodnikami. I tak w nowym sezonie nie zobaczymy przy Stołczyńskiej kilku graczy, którzy na przestrzeni ostatnich sezonów przywdziewali błękitno-białe pasiaki.

Pierwszym z nich jest defensor Patryk Baranowski, który przez ostatnie 4 sezony zaliczył w barwach Dumy Skolwina 101 występów na III-ligowym froncie, w których 6 razy pokonywał bramkarzy rywali. Popularny „Bary” był ważnym ogniwem defensywy z Północnego Szczecina.
Kolejnym z graczy, którego od kampanii 2023/2024 nie zobaczymy w Skolwinie jest pomocnik Piotr Wojtasiak, który ma na swoim koncie 61 meczów w 3 lidze i w tym czasie zdobył dla Świtu 3 bramki. Popularny „Bania” może nie strzelał dużo, ale jak już to czynił, to były to bramki z serii „stadiony świata”.
Trzecim zawodnikiem, który opuszcza nas latem jest bramkarz Marek Szulc, który podczas swojego 3,5 letniego pobytu w Szczecinie zaliczył 23 występy w 3 lidze, ale nam w pamięci zapadnie najbardziej jego fenomenalna postawa w konkursie rzutów karnych w meczu Pucharu Polski z Wisłoką w Dębicy, która przyczyniła się do późniejszej wizyty Legii Warszawa przy Stołczyńskiej.
Ofensywnie usposobiony Dominik Dziąbek to kolejny z piłkarzy, który latem zmieni barwy klubowe. „Dziąbo” rozegrał w minionym sezonie w barwach Świtu 24 spotkania w III lidze, podczas których zdobył jedną bramkę w meczu ze Stolemem Gniewino.
Pochodzący z Ukrainy rosły obrońca Dmytro Sydorenko, to kolejny z graczy, który w przerwie między sezonami rozstaje się z Dumą Skolwina. „Dima” wystąpił wiosną w 11 spotkaniach, w których zdobył 3 gole i co ciekawe wszystkie z bramek ustrzelił w trzech kolejnych meczach z Vinetą, Jarotą oraz Pogonią Nowe Skalmierzyce.
Młody obrońca Bartosz Winkler także latem opuści szeregi ekipy z północnego Szczecina. Waleczny obrońca wystąpił w 10-ciu spotkaniach Świtu w rozgrywkach III ligi. Przez kilka meczów występował też w charakterystycznej masce ochronnej, po złamaniu nosa w meczu z Błękitnymi w Stargardzie.
Ostatnim z zawodników, który żegna się ze Świtem jest młody Nico Mazan, który zadebiutował w rozgrywkach III ligi w meczu z Jarotą Jarocin.
Panowie jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za zdrowie i serce zostawione na boisku!! Pamiętajcie, że jesteście zawsze mile widziani przy Stołczyńskiej 100 i nie mówimy żegnamy – tylko DO ZOBACZENIA!!! Świtowcem zostaje się już na zawsze!! ????⚪️✋????