III liga: Podwójne derby Szczecina

W niedzielę o godzinie 12.00 na bocznym boisku przy Twardowskiego będzie miało miejsce pierwsze spotkanie drużyny rezerw Pogoni Szczecin z Dumą Skolwina. A już trzy dni później obie drużyny zmierzą się ponownie w półfinale Pucharu Polski ZZPN.

Pierwszy mecz ma szczególne znaczenie dla zespołu Pawła Ozgi, który na cztery kolejki przed końcem rozgrywek jest drugi w tabeli i traci tylko 3 punkty do liderującej Olimpii Grudziądz. W środę Portowcy pewnie zwyciężyli w Gniewinie tamtejszy Stolem 4:1 i w niedzielę zrobią wszystko, aby nie zejść ze zwycięskiej ścieżki. Najlepszym strzelcem Pogoni II jest doświadczony obrońca Wojciech Lisowski, który ma na swoim koncie 8 bramek i jest szczególnym zagrożeniem podczas wszystkich stałych fragmentów gry. Rezerwiści imponują przygotowaniem motorycznym, natomiast tym razem raczej nie będą mogli liczyć na wsparcie kolegów z pierwszego zespołu, który kończy rozgrywki dzień wcześniej meczem z Radomiakiem.
Świt w ostatnią środę po „piłkarskich szachach” i bezbramkowym remisie podzielił się punktami ze Starogardzkim Klubem Piłkarskim. Mecze derbowe to zawsze dodatkowy bodziec motywacyjny, tym bardziej dla takich zawodników jak chociażby Jakub Kuzko, Adam Ładziak, Patryk Paczuk czy Szymon Kapelusz, którzy w przeszłości przywdziewali granatowo-bordowe trykoty. Kapitan Świtowców ma na swoim koncie 11 bramek i jest najskuteczniejszym strzelcem ekipy z północnego Szczecina, lecz ostatnie z trafień zaliczył blisko 1,5 miesiąca temu, a zatem przełamanie w meczu derbowym byłoby bardzo miłe widziane.
Niezależnie od wyniku weekendowej rywalizacji 3 dni później obie ekipy spotkają się ponownie, tylko tym razem w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu województwa. Będzie to rewanż za półfinał sprzed roku i pojedynek obrońcy trofeum z drużyną, która zdobyła puchar dwa razy z rzędu w poprzednich sezonach.
My zapraszamy Państwa na oba mecze i gorąco zachęcamy do zjawienia się na trybunach w błękitno-białych barwach Świtu celem okazania wsparcia dla zawodników reprezentujących północną część stolicy Pomorza Zachodniego!
Bilety na oba spotkania w cenie 5 PLN można nabywać tutaj ➡️ https://bilety.pogonszczecin.pl