III liga: Na koniec bez bramek ze Stomilem

Zgrupowanie w stolicy Warmii i Mazur kończymy bezbramkowym remisem z czwartą drużyną 2 ligi – Stomilem Olsztyn.

Mecz odbył się w Mrągowie i był bardzo wyrównany, a każda z drużyn miała swoje sytuacje do otworzenia wyniku. Stomilowcy trafili w spojenie bramki strzeżonej przez Marka Szulca, a Świtowcy mieli najlepszą okazję po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową zawodnika, który w nowym tygodniu powinien oficjalnie dołączyć do zespołu Dumy Skolwina.

Na koniec intensywnego tygodnia pracy zagraliśmy z solidnym i wymagającym rywalem, który ma w swoich szeregach doświadczonych zawodników. Byliśmy dziś dobrze zorganizowani i płynnie przechodziliśmy z fazy obrony do ataku. Cieszy mecz na bez straty gola. Większość zawodników zagrała w większym wymiarze czasowym, ale ważną rolę odegrali dziś także zawodnicy, którzy weszli na boisko w trakcie spotkania, jestem zadowolony z pracy wykonanej przez cały zespół – podsumował trener Piotr Klepczarek.

Był to ostatni sprawdzian zawodników z północnego Szczecina przed przyszłotygodniowym meczem w Pucharze Polski ZZPN z Chemikiem w Policach. Spotkanie derbowe zaplanowano przy Siedleckiej w sobotę 25 lutego w samo Południe.

STOMIL OLSZTYN – ŚWIT SZCZECIN 0:0

Świt: Szulc (46’ Matłoka) – Kuzko (60’ Baranowski), testowany, testowany (75’ Kosiński) – Hulisz, Goździk (75’ testowany), Białczyk, (46’ Wojdak), Kisły, (60’ Kamiński), Kapelusz – Synytsia (65’ Dziąbek), Paczuk (46’ Kędziora).