Akademia: Pierwsza edycja ŚWIT CUP za nami

W minioną niedzielę w hali balonowej przy ulicy Stołczyńskiej rozegrano turniej ŚWIT CUP 2023, w którym udział wzięły drużyny Żaków Starszych.

Inicjatorem i głównym organizatorem wydarzenia był trener Mariusz Wyrębski, prowadzący na co dzień właśnie zespół Żaków Starszych Świtu. Zmagania piłkarskie odbyły się w dwóch turach, a w imprezie zagrało łącznie 9 zespołów.
W pierwszej części, która rozpoczęła się o godzinie 9.00 rywalizowały ze sobą drużyny Czarnych Szczecin, Pogoni Szczecin Football Schools, SALOSU Szczecin, Sparty Gryfice oraz oczywiście młodzi piłkarze Dumy Skolwina.
Natomiast kiedy wybiło południe do rywalizacji przystąpiły zespoły Future Szczecin, Iny Goleniów, Hutnika Prawobrzeże Szczecin oraz drugie drużyny Pogoni Szczecin Football Schools oraz Świtu Szczecin.
Wszystkie spotkania odbyły się pod czujnym okiem sędziego, natomiast rodzice młodych Świtowców zapewnili pomoc w organizacji i pyszny poczęstunek. Nie nudziły się także zespoły, które pauzowały podczas danego meczu, gdyż młodzi zawodnicy poza boiskiem rywalizowali także na stołach do popularnych piłkarzyków.
Licznie zgromadzeni kibice mogli tego dnia obejrzeć bardzo wiele dobrych akcji, pięknych podań oraz bramek. Każdy z uczestników turnieju zakończył zmagania z medalem na szyi, a podczas ceremonii wręczono także pamiątkowe puchary ŚWIT CUP 2023. ??
Już teraz śmiało możemy napisać, że było to bardzo udane wydarzenie piłkarskie, które w najbliższej przyszłości będzie cyklicznie powtarzane!
Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie!
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –