Akademia: Remis Juniorów Starszych

Na zakończenie weekendu drużyna Juniorów Starszych Świtu udała się na Wyspę Uznam na pojedynek z rówieśnikami z Floty Świnoujście.

Pierwsza połowa nie była najlepsza w naszym wykonaniu i za bardzo oddaliśmy pole rywalom. Sprokurowaliśmy także 3 sytuacje, z których gospodarze jedną wykorzystali. Po męskiej rozmowie w przerwie, w drugiej części zagraliśmy już dużo lepiej, szybko doprowadziliśmy do wyrównania, a mecz toczył się akcja za akcję, lecz żadnej z drużyn nie udało przechylić się szali zwycięstwa na swoją stronę – powiedział o spotkaniu Robert Kaczorowski, trener Świtowców.
Bramkę dla młodych Świtowców zdobył Alan Kosiński, który dobił piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego. Był to pierwszy remis Juniorów Starszych Świtu w bieżącym sezonie, którzy dotąd na swoim koncie mieli same zwycięstwa. Młodzi gracze Dumy Skolwina są współliderem rozgrywek wraz z Żakami Szczecin, lecz Świtowcy mają jeden mecz mniej rozegrany aniżeli drużyna z Dąbia.
W niedzielę 6 listopada o godzinie 14.30 w Skolwinie młodzi Świtowcy zagrają kolejny mecz na szczycie tabeli, w którym podejmą Bałtyk Koszalin. Wszystkich kibiców już teraz zapraszamy do wsparcia naszych młodych piłkarzy!
FLOTA ŚWINOUJŚCIE – ŚWIT SZCZECIN 1:1(1:0)
1:1 Alan Kosiński 47′
Świt: Wróblewski – Ptak, Żolik, Pawełczak, Kosiński – Zadorozhnyi, Zabavchuk, Sacha, Tomaszewski – Bugara, Chromik.
Ponadto: Janicki, Budny, Trzciński, Saskowski, Szulc, Zakrzewski, Mazurkiewicz.
foto: Piotr Dworakowski – fb Flota Świnoujscie
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
#AkademiaŚwitu☎️ 668 419 883
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –