III liga: Świetny mecz Świtu

Świt zdecydowanie, bo aż 6:0 zwyciężył Pogoń Nowe Skalmierzyce w piątkowym meczu X kolejki 3 ligi grupy 2 i zdobył kolejne cenne 3 punkty.

Strzelanie rozpoczął w 21 minucie Oleh Synytsia, który sprytnym wślizgiem uprzedził obrońcę przyjezdnych i wykończył ładną zespołową akcję. Minutę później długie podanie wykorzystał Szymon Kapelusz, który strzałem między nogami bramkarza podwyższył na 2:0. Wynik do przerwy uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego, po wcześniejszym faulu na nim samym, ustalił Jędrzej Kujawa. Świtowcy mieli jeszcze okazje na podwyższenie chociażby za sprawą Dominika Dziąbka czy Szymona Kapelusza, jednak zabrakło nieco skuteczności i szybszej decyzji.

Po zmianie stron zawodnicy Mariusza Kurasa nadal przeważali, ale kolejne bramki zdobyli dopiero w ostatnim kwadransie. Wcześniej z woleja, ale niecelnie uderzał Patryk Baranowski, a po wejściu z boku pola karnego strzał Adama Nagórskiego z ostrego kąta obronił bramkarz Pogoni. W 78 minucie Świtowcy przeprowadzili kontratak, po którym Patryk Paczuk zagrał technicznie piłkę w pole karne, a tam był już Gracjan Goździk, który fantastycznym strzałem z woleja posłał piłkę w okienko bramki Pogoni (koniecznie musicie to zobaczyć na skrócie!). Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry najsprytniejszy w polu karnym drużyny z Wielkopolski był Adam Nagórski, który podwyższył na 5:0, a kilkadziesiąt sekund później ten sam zawodnik został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł kapitan zespołu Szymon Kapelusz, który pewnie wykorzystał rzut karny, ustalił wynik meczu i wysunął się z 7 bramkami na czoło klasyfikacji strzelców 3 ligi grupy 2.

Okazałe zwycięstwo przy Stołczyńskiej z wcale niełatwym rywalem z pewnością cieszy, a drużynie należą się za ten wyczyn oraz za widowiskową grę wielkie brawa. Trzeba jednak pamiętać, że już za tydzień w sobotę w Swarzędzu Świt stanie przed szansą na zdobycie kolejnych punktów do ligowej klasyfikacji i na tym celu należy się już powoli koncentrować!

ŚWIT SZCZECIN – POGOŃ NOWE SKALMIERZYCE 6:0 (3:0)

1:0 Oleh Synytsia 21’

2:0 Szymon Kapelusz 22’

3:0 Jędrzej Kujawa 33’

4:0 Gracjan Goździk 78’

5:0 Adam Nagórski 89’

6:0 Szymon Kapelusz 90’k

Świt: Matłoka – Baranowski, Wojdak, Kamiński (72’ Żolik), Hulisz – Białczyk, Ładziak (65’ Goździk), Kujawa (79’ Ostrowski), Dziąbek (65’ Paczuk) – Synytsia (72’ Nagórski), Kapelusz.