III liga: Trzecie z rzędu zwycięstwo Świtu

Zespół Dumy Skolwina w piątkowe pózne popołudnie podejmował przed własną publicznością drużynę Unii Solec Kujawski, którą podopieczni trenera Mariusza Kurasa pokonali 3:1 i zanotowali tym samym trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu.

Goście mimo swojej pozycji w tabeli nie zamierzali jednak wyłącznie się bronić, od pierwszych minut zagrali odważnie i starali się zagrozić bramce Świtu. W 8 minucie strzałem na krótki słupek bramkarza Unii próbował zaskoczyć Szymon Kapelusz, a w odpowiedzi po uderzeniu z woleja jednego z zawodników gości musiał interweniować Marek Szulc. Po niespełna kwadransie długie podanie Adama Ładziaka wykorzystał kapitan Świtu Szymon Kapelusz, który przedarł się w pole karne rywali i mocnym strzałem otworzył wynik zawodów. W 20 minucie goście po rzucie wolnym zdobyli bramkę wyrównującą, lecz sędziowie dopatrzyli się w tym przypadku pozycji spalonej. Ale już dwie minuty pózniej Unici cieszyli się z prawidłowo zdobytego gola, kiedy to dośrodkowanie na bramkę zamienił Maciej Słupecki. Przed przerwą po przechwycie Adama Ładziaka strzału z 18 metrów spróbował Oleh Synytsia, ale bramkarz przyjezdnych był na posterunku. A w 34 minucie piłka po zagraniu Szymona Kapelusza trafiła w rękę jednego z obrońców z Solca i arbiter podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Adam Ładziak, dając Świtowcom ponownie prowadzenie.

W drugiej części gry zawodnicy Mariusza Kurasa szybko zdobyli trzecią bramkę, a konkretnie Szymon Kapelusz, który sprytnym strzałem skompletował dublet. Trzeba przyznać, że popularny „Kapel” był tego dnia motorem napędowym Dumy Skolwina, ponieważ oprócz bramek pracował też bardzo mocno w defensywie. Goście z Kujaw jednak się nie poddawali i walczyli o bramkę kontaktową, lecz w końcówce spotkania to gospodarze mogli dołożyć kolejne trafienia tylko szwankowała nieco dokładność. Sporo jakości wnieśli wprowadzeni Piotr Wojtasiak, Przemysław Kędziora oraz Patryk Baranowski, z których ostatni był bliski zdobycia pięknej bramki po strzale z dystansu. Gole już jednak tego dnia nie padły i Świtowcy mogli cieszyć się z 3 punktów i 3 kolejnego zwycięstwa w lidze.

Dzięki tej wygranej zawodnicy z północnego Szczecina umocnili się w czołówce tabeli i teraz będą przygotowywać się do meczu w Kleczewie z Sokołem, który zaplanowano na kolejną sobotę 10 września. Wcześniej w niedzielę 4 września o godzinie 11.00 meczem w roli gospodarza rozgrywki B-Klasy zainauguruje drugi zespół Świtu.

ŚWIT SZCZECIN – UNIA SOLEC KUJAWSKI 3:1(2:1)

1:0 Szymon Kapelusz 14’

1:1 Maciej Słupecki 22’

2:1 Adam Ładziak 34’k

3:1 Szymon Kapelusz 49’

Świt: Szulc – Kuzko, Wojdak, Hulisz, Kamiński (85’ Żolik) – Białczyk, Ładziak (75’ Baranowski), Paczuk (60’ Wojtasiak), Synytsia (85’ Kisły) – Kapelusz, Nagórski (60’ Kędziora).

Unia: Skowroński – Witkowski, Kujawka, Horvat, Babiarz – Moranowski, Stasikowski (65’ Ciężkowski), Chołuj (53’ Adamski), Zbiranek (84’ Katerla) – Słupecki (84’ Szal), Pacek.