III liga: Świt zamyka kolejkę zwycięstwem

W niedzielne późne popołudnie licznie zgromadzeni kibice w północnym Szczecinie obejrzeli fajne piłkarskie widowisko, a przy tym dodatkowo udało pomóc się poszkodowanemu w wypadku samochodowym Kubie Znojkowi i zebrać na jego rzecz kilka tysięcy złotych!

Od pierwszych minut uwidoczniła się przewaga zawodników Mariusza Kurasa, którzy raz po raz starali się zagrażać bramce Błękitnych Stargard. Goście mieli swoje okazje po kontrataku, lecz to Świtowcy między 10 a 11 minutą trzykrotnie oddali strzały na bramkę rywali. W 20 minucie obronę Stargardzian przełamali w końcu Oleh Synytsia wraz z Jędrzejem Kujawą, kiedy ten drugi strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik zawodów. W 35 minucie Szymon Kapelusz uderzył na bramkę rywali, a piłkę z najbliższej odległości dobił głową Patryk Paczuk, dzięki czemu wpisał się na listę strzelców w trzecim kolejnym spotkaniu ligowym. Przed przerwą Świtowcy mogli, a nawet powinni podwyższyć prowadzenie, lecz zabrakło im zimnej krwi po bramką rywali.

W drugiej połowie gra już bardziej się wyrównała, ale zawodnicy „Super Maria” byli skoncentrowani w defensywie i nie pozwalali na wiele swoim rywalom. W 70 minucie groźnie na bramkę Świtu uderzał z rzutu wolnego Maciej Liśkiewicz, ale na szczęście obok słupka. Sporo ożywienia do gry Dumy Skolwina wnieśli wprowadzeni Adam Nagórski i Przemysław Kędziora, którzy wyprowadzili kilka groźnych kontrataków, które mogły, a wręcz powinny zakończyć się bramkami. W końcu w 90 minucie „FANTASTYCZNYM, PRZEPIĘKNYM, BAJECZNYM” uderzeniem z lewej nogi bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Dawid Kisły, który ustalił wynik derbowego starcia Świtu z Błękitnymi na 3:0.

Zwycięstwo oczywiście cieszy, ale nie mniej cieszy frekwencja na trybunach oraz doping kibiców, którzy wspierali tego dnia błękitno-białych! Dziękujemy WAM bardzo za wczoraj i liczymy, że będziecie z nami również w najbliższy piątek o godzinie 17.15 podczas kolejnego spotkania przy Stołczyńskiej z Unią Solec Kujawski!

ŚWIT SZCZECIN – BŁĘKITNI STARGARD 3:0(2:0)

1:0 Jędrzej Kujawa 20’

2:0 Patryk Paczuk 35’

3:0 Dawid Kisły 90’

Świt: Matłoka – Kuzko, Wojdak, Hulisz (84’ Żolik), Kamiński – Sinitsia (64’ Kędziora), Białczyk, Ładziak (84’ Kisły), Kujawa (71’ Ostrowski) – Kapelusz, Paczuk (64’ Nagórski).

Błękitni: Skuza – Liśkiewicz, Wawszczyk, Sawczak, Friska – Kowalik, Makowski, Kwiatkowski, Prawucki (64’ Niedojad) – Gabor, Ginter.