III liga: Nowy sztab szkoleniowy Świtu

Od piątku 1 lipca oficjalnie obowiązki pierwszego trenera Świtu przejmuje Mariusz Kuras, który pracę z zawodnikami na boisku rozpocznie od najbliższego poniedziałku.

Wiemy również jak będzie wyglądał sztab szkoleniowy Świtu w sezonie 2022/2023. Nowym asystentem trenera, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne zespołu oraz analizy został 25-letni Mateusz Silewicz, który ostatnio z sukcesami pracował w Prawobrzeżu Szczecin. Drużyna pod jego wodzą wygrała Wojewódzką Ligę Juniorów Starszych. Trener Mateusz jest także absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego, Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia, a w przeszłości trenował również bramkarzy w Akademii Pogoni Szczecin oraz jako zawodnik występował między słupkami bramki m.in. niemieckiego VfB Gramzow. Witamy w Północnym Szczecinie!

Drugim asystentem trenera Mariusza Kurasa pozostanie Artur Maliński, który współpracował z poprzednim trenerem oraz od lat jest związany z Północą Szczecina. W przeszłości prowadził Świtowców także jako pierwszy trener i wywalczył z drużyną awans do III ligi oraz zdobył pierwszy w historii Puchar Polski ZZPN. Artur jako zawodnik występował w przeszłości w Hutniku oraz II-ligowej Stali Stocznia Szczecin.

Trenerem bramkarzy pozostaje Jacek Chyła, były bramkarz Widzewa Łódź oraz młodzieżowej reprezentacji Polski, a także rekordzista kraju pod względem liczby meczy bez straty gola w barwach polickiego Chemika. Trener Jacek jest od wielu lat związany ze Świtem i odpowiada za przygotowania goalkeeperów, a wcześniej jako pierwszy trener awansował ze Świtem do rozgrywek IV ligi.

Kierownikiem zespołu będzie nadal Paweł Ciesielski, który rolę tą objął w minionym sezonie i będzie kontynuował pracę u boku trenera Mariusza Kurasa.

Nowemu sztabowi szkoleniowemu, życzymy powodzenia oraz wiele satysfakcji z wykonywanych zadań!