III liga: Derby Szczecina dla Pogoni II

Historyczne derbowe zwycięstwo odnieśli zawodnicy drugiego zespołu Pogoni, po blisko sześciu latach pokonując Skolwinian.

Pierwsze minuty były wyrównane, ale szybciej sytuację opanowali portowcy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali większe zagrożenie pod bramką rywala. Nasi zawodnicy odpowiadali natomiast szybkimi kontratakami i rajdami Adama Nagórskiego. Minęła ponad godzina gry, gdy sprawy w swoje ręce wzięli rezerwowi. Oskar Kalenik świetnym podaniem znalazł wbiegającego w pole karnego Yadegara Rostamiego, a ten płaskim strzałem wpisał się na listę strzelców. Końcówka spotkania to była heroiczna walka zawodników Świtu o zdobycie wyrównującej bramki. Najbliżej sukcesu podopieczni trenera Andrzeja Tychowskiego byli już w doliczonym czasie gry, ale uderzenie Konrada Żulpo obronił Klebaniuk. Niewykorzystana sytuacja zemściła się kilka minut później. W rolach głównych ponownie wystąpił duet Rostami-Kalenik, a całą akcję strzałem z bliskiej odległości na bramkę zamienił Kacper Zaborski. 

Byliśmy groźniejsi, spokojniejsi i bardziej panowaliśmy nad tym, co dzieje się na boisku, więc myślę, że odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo – podsumował trener Pogoni II Paweł Ozga, który wcześniej prowadził Świt.