Nowe klasy piłkarskie w SP 42 pod patronatem Świt Szczecin

W Szkole Podstawowej nr 42 przy ul. Hożej na szczecińskim Żelechowie, powstają klasy sportowe o profilu piłkarskim. Już wkrótce rozpocznie się nabór do oddziałów I i IV, czyli dla dzieci z roczników 2015 i 2012.

Warunkiem powstania nowego oddziału jest minimalna liczba uczniów w klasie pierwszej, tj. 15 osób. Do klas rekrutujemy chłopców. Nauczycielami/wychowawcami i trenerami piłki nożnej będą trenerzy KS Świt Szczecin. Wiążącą umowę podpisano w dniu dzisiejszym.

W piłkarskich klasach będzie 8 (I klasa) i 10 (IV klasa) godzin lekcyjnych wychowania fizycznego w tygodniu. Nie ma czesnego. Koszty, jakie będą wynikać z uczęszczania do klasy sportowej, to opłaty stałe szkolne.

Nabór prowadzony również wśród dzieci trenujących w Akademii Piłkarskiej „Młodzi Świtowcy”, ale inicjatorzy przedsięwzięcia mają nadzieję, że w klasach sportowych w SP 42 będą przede wszystkim zawodnicy z lokalnego Drzetowa i Żelechowej, czyli szczecińskiej Północy.

To już druga palcówka oświatowa na poziomie klas podstawowych objęta patronatem przez Świt. Pierwsza została uruchomiona od września ub. roku w SP nr 11 przy ul. Emilii Plater – relacjonuje koordynator szkolenia Mariusz Pikuła.

To nasz wspólny i duży sukces. Serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy nam kibicowali, w tym Przewodniczącej Rady Miasta Pani Renacie Łażewskiej, Wydziałowi Oświaty UM Szczecin oraz przede wszystkim Dyrektor SP 42 Pani Joannie Pieszak za zaufanie – dodał Prezes Klubu Paweł Adamczak.