III liga: Sparing nr 3: Derbowe zwycięstwo

W trzecim tegorocznym meczu kontrolnym Świtowcy zmierzyli się z drużyną rezerw Pogoni Szczecin. Spotkanie zostało rozegrane na boisku zadaszonym halą pneumatyczną należącym do kompleksu przy ulicy Twardowskiego, a zawodnicy Dumy Skolwina zwyciężyli 2:1.

Mecz był rozgrywany w dobrym tempie i obfitował w sporo sytuacji bramkowych. Mimo to jedynego gola w pierwszej części gry zdobył tuż przed przerwą Wojciech Lisowski. Obrońca Pogoni kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego i posłał piłkę w samo okienko bramki Świtu.

Po przerwie gola wyrównującego zdobył najpierw po ładnej akcji Szymon Emche, który mocno uprzykrzał tego dnia życie defensywie Portowców. Natomiast szalę zwycięstwa na korzyść Świtu przechylił kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania Kacper Wojdak, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu po rzucie rożnym i strzałem z bliska wpakował piłkę do siatki.

Trzeba przyznać, że hala balonowa przy Twardowskiego robi ogromne wrażenie i gra zimową porą w takich warunkach była czystą przyjemnością. W sobotę piłkarze Świtu udadzą się do Żar gdzie na zaproszenie miejscowego Promienia zagrają w turnieju charytatywnym dla Daniela. W imprezie oprócz Świtu i gospodarzy wezmą udział jeszcze rezerwy Miedzi Legnica (III liga) oraz Stilon Gorzów (IV liga).

POGOŃ II SZCZECIN – ŚWIT SZCZECIN 1:2(1:0)

1:0 Wojciech Lisowski 45’

1:1 Szymon Emche 54’

1:2 Kacper Wojdak 89’

Świt: Matłoka (60’ Szulc) – Kuzko, Baranowski, Bil, Potoczny (65’ Hołod) – testowany (70’ Tucholski), Białczyk, Wojtasiak (5’ Wojdak), Ładziak, testowany (46’ Siwiec) – Emche.